![](https://staburags.lv/wp-content/uploads/2025/01/stadions-1024x576.jpg)
Laikrakstā ar saviem novērojumiem un jautājumu par tālāko sporta infrastruktūras attīstību Aizkrauklē vērsās vietējā iedzīvotāja. Kā vairums pilsētnieku, viņa novērtē uzlabojumus, taču vai uz to rēķina jāupurē pilsētas vēsturiskās pērles?
Sieviete ar bērniem bieži apmeklē multifunkcionālo sporta laukumu Draudzības krastmalā, taču viņas sirds sāp, veroties uz pilsētas stadionu. “Lieliski, ka tiek rastas iespējas radīt ko jaunu un modernu, taču man žēl pilsētas stadiona, kam Aizkraukles vēsturē ir nozīmīga loma. Stadions atrodas brīnumskaistā vietā, tajā notiek ne tikai virkne sporta pasākumu, bet daudz vērienīgu kultūras norišu. Diemžēl pats stadions ir sliktā stāvoklī — skrejceļa segums vietām ir uzblīdis, vietām saplīsis. Runa nav tikai par estētiku, bet cilvēku drošību, kas to izmanto. Skatītāju zona ir drausmīgā kārtībā, koka solus periodiski pielabo, bet būtu nepieciešama pamatīga to maiņa. Runas par to, ka stadionu nepieciešams atjaunot, ilgst jau gadiem. Vai tiešām laikā, kad pašvaldība veiksmīgi radusi iespēju uzbūvēt jaunu multifunkcionālu sporta kompleksu un rast līdzekļus domes ēkas remontam, nav iespējas atjaunot arī pilsētas sporta vēsturisko pērli?” viedokli izteica aizkraukliete.
Arvis Upīts, Aizkraukles novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs, skaidro, ka jau pirms pāris gadiem sākās darbs pie stadiona tehniskā projekta izstrādes. Tas un tā saucamā kontroltāme, kas parāda būvniecības izmaksas uz to brīdi, ir gatava. Tehniskā projekta izstrādes brīdī izmaksas sastādīja aptuveni septiņus miljonus eiro. Projekts vērienīgs un ietver visu stadiona infrastruktūru, tostarp, jaunu skatītāju tribīņu izbūvi, futbola laukuma un skrejceļu pārbūvi, kā arī jaunu apgaismojumu, drenāžas un laistīšanas iekārtas. A. Upīts skaidro, ka stadiona projekts bija gatavas gandrīz vienā laikā ar novada domes administrācijas ēkas tehnisko projektu. Stabilizējoties ekonomiskajai situācijai pēc karadarbības sākuma Ukrainā, mazliet pazeminājušās būvniecības izmaksas. Tas vieš cerību, ka arī stadiona atjaunošanai būs nepieciešams mazāk līdzekļu, kā sākotnēji aprēķināts. “Administrācijas ēkas renovācija tiek veikta ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu un pašvaldības līdzmaksājumu.
Runājot par pilsētas stadionu, esam izdarījuši mājasdarbu, tehniskais projekts ir gatavs, ja parādīsies līdzekļi šī projekta realizēšanai, mēs varēsim startēt konkursā un pretendēt uz to apguvi. Turam acis un ausis vaļā. Atliek gaidīt iespēju apgūt projekta naudu, jo par pašvaldības līdzekļiem tik vērienīgus darbus veikt ir gandrīz nereāli. Tuvākajos gados šādas kapacitātes mums nebūs,” sacīja A. Upīts.
Reklāma