Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pērses skolai filiāli neveidos. Pašvaldība jautājumu tālāk nevirza

Pērses skola. Foto no “Staburaga” arhīva

Pēc Aizkraukles novada domes deputāta Gunta Libeka uzstājīga ierosinājuma, pašvaldībā vēlreiz pārrunāta situācija saistībā ar Pērses sākumskolu, ko nolemts slēgt. Šī gada 22. maijā novada domes deputātiem iesniegta Iršu pagasta iedzīvotāju parakstīta vēstule, kurā ir vairāki priekšlikumi, kā saglabāt šo nelielo skolu. Atbilde viņiem sniegta, bet deputāta Libeka ieskatā tie būtu jāizvērtē un jāapspriež visiem kopā, nevis “pārspēlējot” Izglītības pārvaldei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju vēstulē lūgts izskatīt iespēju izglītības iestādi kā filiāli pievienot Pļaviņu vai Kokneses vidusskolai, kā arī citi priekšlikumi, lai tomēr Iršos saglabātu skolu. Aizkraukles novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietniece Anita Ostrovska informēja, ka Aizkraukles novada Izglītības pārvalde uz šo vēstuli sniedza atbildi 12. jūnijā, skaidrojot, ka šāda struktūrvienība pasliktinās skolu finansiālo situāciju. Turklāt nepieciešami seši mēneši, lai šādus jautājumus saskaņotu ar konkrēto izglītības iestādi, kas nekādi nav izdarāms līdz nākamajam mācību gadam, kā arī pašvaldībai mainījušies plāni attiecībā uz skolas telpu izmantošanu.

Arī Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Ilona Lazda apliecināja, ka sarunā ar abu vidusskolu direktorēm, neviena nav atbalstījusi šādu ieceri, jo filiālē audzēkņu skaits ir mazs, kas liedz nodrošināt visiem vienādas iespējas. Tas arī sadārdzina skolas izmaksas, un nebūs ietaupījumu uz vēl viena skolas vadītāja rēķina, jo prakse rāda, ka arī filiālē jābūt uz vietas darbiniekam, kas vada uz uzrauga izglītības procesu.

Ilona Lazda arī piebilda, ka turpinās darbs saistībā ar pašvaldības lēmumu par skolas slēgšanu, domājot par katru skolēnu, kurš turpmāk mācīsies citā skolā, kā arī pirmsskolas audzēkņiem, kuri turpinās izmantot Pērses skolas telpas. Izvērtēts arī, kā viņiem nodrošināt ēdināšanu, un labākais risinājums ir sadarboties ar līdzās esošo ģimenes atbalsta centru “Dzeguzīte”.

Guntis Libeks tomēr uzsvēra, ka tā ir necieņa pret iedzīvotājiem, kuri vākuši parakstus, uzdevuši jautājums un iesnieguši priekšlikumus. Viņš arī uzsvēra, ka nav jāslēdz skola, ja ģimenēm un bērniem tā ir vajadzīga. Atbildot uz to, Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zālītis atzina, ka, novirzot sniegt atbildi uz šo vēstuli Izglītības pārvaldei, pašvaldība rīkojusies likumīgi. Arī uz visiem jautājumiem atbildēts, bet atgriezties pie jautājuma par tālāko skolas darbību diezin vai ir racionāli, jo bērnu skaits tajā ir ļoti neliels. Kā informēja Ilona Lazda, uz 11. jūliju Pērses skolā tie būtu 18 bērni: 1. — 3. klasē — 6, 2. — 4. klasē — 3 bērni, bet 5. — 6. klasē — 9. Izglītības un zinātnes ministrija prezentējusi jauno pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli “Programma skolā”, kas gan vēl arī nav pieņemts. Tajā pieļaujamais skolēnu skaits samazināts uz pusi, nekā bija plānots iepriekš, bet arī ar to Pērses sākumskolai ir par maz audzēkņu. Neiesaistoties tālākās diskusijās, šo jautājumu pašvaldībā tālāk nevirzīja. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.