Braucot ar automašīnu, no dažādiem trokšņiem neizvairīties – sākot ar motora rūkoņu un beidzot ar skaņu, ko rada riepas. Taču ir vairāki trokšņi, kas signalizē par dažādiem defektiem, kurus ātrāk vai vēlāk nepieciešams novērst. Lasi un noskaidro, kādus trokšņus dzirdot, ir laiks doties uz autoservisu, lai pārbaudītu atsevišķu detaļu stāvokli!
Čīkstoša skaņa bremzēšanas laikā
Viena no izplatītākajām un reizē arī nepatīkamākajām skaņām mēdz būt bremžu čīkstoņa. Par laimi, lielākajā daļā gadījumu šādi auto trokšņi ir visai vienkārši novēršami – atliek tikai autoservisā nomainīt nodilušos bremžu klučus. Vilcināties ar to nomaiņu gan nevajadzētu, jo tādējādi tiek riskēts ne vien ar bremžu disku sabojāšanu (kas rezultēsies lielākos izdevumos), bet arī drošību.
Krakšķoši auto trokšņi no atsperēm
Ja kāda no automašīnas atsperēm ir bojāta, tā var izraisīt ne tikai krakšķošu skaņu, bet arī likt automašīnai sasvērties uz vienu pusi. Šāds defekts ir jānovērš nekavējoties, turklāt attiecīgais darbs jāuztic profesionālim, pretējā gadījumā sekas var būt ļoti nepatīkamas – sākot ar smagām traumām un beidzot pat ar letālu iznākumu, jo automobiļu atsperes ir zem ļoti liela sprieguma.
Skaņas, kas atgādina malšanu
Šādi auto trokšņi, kā jau vari nojaust, signalizē par bojātiem riteņu gultņiem. Arī gultņu nomaiņa ir jāuztic profesionālim, un to noteikti neatliec uz vēlāku laiku. Gultņu bojājumus var izraisīt dažādi cēloņi – to nepareiza montāža, nenobalansētas riepas, triecieni un bojājumi, kas skāruši automašīnas riteņus, kā arī pārvietošanās pa bedrainiem vai stipri pielijušiem ceļiem.
Regulāra čīkstoņa vai grabēšana
Šādi auto trokšņi var norādīt uz ļoti dažādiem defektiem, taču visbiežāk pie vainas būs tieši automašīnas amortizators – tam var būt nolietojies stienis, izsists gultnis vai kāda cita problēma. Amortizatora remonts vai pilnīga tā nomaiņa nav no vieglākajiem uzdevumiem, tāpēc šo darbu ļauj paveikt profesionālim auto servisā.
Klaboša vai čīkstoša skaņa, kas nāk no motortelpas
Visai klasisks automašīnas troksnis, ja savu laiku nokalpojusi motora zobsiksna. Ja zobsiksna ir nolietojusies, tā zaudē spriegumu, kā rezultātā rodas čīkstošā skaņa. Zobsiksnu ieteicams regulāri nomainīt (to, cik bieži tas jādara, nosaka automašīnas ražotājs) – tad izdevumi būs zemāki nekā gadījumos, kad nolietotas zobsiksnas dēļ radies kāds nopietnāks defekts.
Metāliskas, klaudzošas skaņas motortelpā
Ja automašīnā esi novērojis šādas skaņas, pastāv iespēja, ka eļļas līmenis ir pārāk zems vai arī tā pārāk ilgi nav nomainīta. Motoreļļa palīdz ieeļļot visas dzinēja detaļas, un, ja eļļas trūkst vai arī tajā sakrājušies netīrumi, starp motora detaļām rodas berze, kas izraisa ne tikai nepatīkamas skaņas, bet arī bojā dzinēju. Šī iemesla dēļ regulāri pārbaudi motoreļļas līmeni un veic tās nomaiņu atbilstoši auto ražotāja rekomendācijām.
Reklāma