Dzērienu iepakojuma depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 1. februārī. 1400 vietās, tostarp visā Aizkraukles novadā, darbosies automatizētie taromāti, kā arī pārstrādei piemēroto taru mazākos veikalos varēs nodot pārdevējai. Ieguvums — tīrāka vide, mazāk atkritumu, kā arī ienākumi pircējiem, kas motivēs iepakojumus atdot pārstrādei.
Depozīta sistēma ir ražotāja paplašinātās atbildības sistēma, kurā galalietotājs atdod iepakojumu, saņemot atpakaļ iemaksāto depozīta maksu, un kurā iepakojums tiek apsaimniekots — savākts, šķirots un nodots pārstrādei vai atkārtotai uzpildei, nodalīti no citu atkritumu apsaimniekošanas.Balstoties uz Iepakojuma likumu, depozīta sistēmā ir pienākums iesaistīties visiem depozīta iepakotājiem — dzērienu ražotājiem un importētājiem, kuru radītā izlietotā dzērienu depozīta iepakojuma apjoms kalendārā gada laikā ir 150 kilogrami vai vairāk, kas ir aptuveni 500 vienību 0,5 litru stikla pudeļu vai 5000 PET pudeļu, vai 10 000 vienību metāla skārdeņu.Pārdevējam turpmāk būs pienākums pieņemt no galalietotāja izlietoto dzērienu depozīta iepakojumu savā tirdzniecības vietā, tās teritorijā vai tirdzniecības vietas tuvumā, bet ne tālāk par 150 metriem no tirdzniecības vietas. Saskaņā ar Iepakojuma likumu pienākums slēgt līgumu ar SIA “Depozīta iepakojuma operators” (DIO) Latvijā ir tirdzniecības vietām, kuras ir valsts nozīmes pilsētās (Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera, Ventspils, Ogre) un to tirdzniecības zāles platība ir 300 m2 vai lielāka, kā arī citās administratīvajās teritorijās (ārpus pilsētas, laukos) un to tirdzniecības zāles platība ir 60 m2 vai lielāka.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:
"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Reklāma