Regulāras fiziskās aktivitātes ir viena no vissvarīgākajām lietām, ko var darīt savas veselības labā. Fiziskā aktivitāte var uzlabot katra cilvēka smadzeņu veselību, palīdzēt pārvaldīt svaru, samazināt slimību risku, stiprināt kaulus un muskuļus un uzlabot spēju veikt ikdienas darbības.
Pieaugušies, kas mazak sēž un nodarbojas ar jebkādu mērenu vai enerģisku fizisko aktivitāti, gūst zināmu labumu veselībai. Tikai dažām dzīvesveida izvēlēm ir tikpat liela ietekme uz cilvēka veselību kā fiziskajām aktivitātēm. Ikviens var izjust fizisko aktivitāšu ieguvumu veselībai – vecumam, spējām, etniskajai piederībai, formai vai izmēram nav nozīmes.
Gan ēšanas paradumiem, gan fizisko aktivitāšu rutīnai ir izšķiroša nozīme svara pārvaldībā. Cilvēks pieņemas svarā, ja patērē vairāk kaloriju, ēdot un dzerot, nekā sadedzināt kalorijas, tostarp fiziskās aktivitātes laikā sadedzinātās. Lai saglabātu savu svaru vajag strādāt līdz vismaz 3 stundām nedēļā mērenas fiziskās aktivitātes, kas var ietvert dejas vai darbu pagalmā. Pēc tam jau var pievienoties sporta zālei, kur var izmantot dažādus sporta trenažierus, lai varētu sevi uzturēt labā fiziskā veselībā. Ar laiku jau var izmēģināt dažādus sporta uztura bagātinātājus, kas var palīdzēt vēl labāk sevi uzturēt sevi labākā fiziskā formā. Var izmēģināt dažādus proteīna pulverus, tauku dedzinātājus un vēl dažādus uztura bagātinātājus, kurus var aplūkot https://www.mrbiceps.lv/. Piemēram, proteīna pulveris var sniegt jums enerģiju, vajadzīgās olbaltumvielas un labus ogļhidrātus.
Ar fiziskajām aktivitātēm var nostiprināt savus kaulus un muskuļus. Novecojot, ir svarīgi aizsargāt savus kaulus, locītavas un muskuļus – tie atbalsta ķermeni un palīdz kustēties. Kaulu, locītavu un muskuļu veselība var palīzet nodrošināt, ka var veikt ikdienas aktivitātes un būt fiziski aktīvs. Muskuļu stiprinošas aktivitātes, piemēram, svaru celšana, var palīzēt palielināt vai saglabāt muskuļu masu un spēku. Tas ir svarīgi gados vecākiem cilvēkiem, kuriem novecojot samazinās muskuļu masa un muskuļu spēks. Lēnām palielinot svara daudzumu un atkārtojumu skaitu, ko veic muskuļu stiprināšanas aktivitāšu ietvaros, sniegs katram vēl vairāk priekšrocību neatkarīgi no cilvēka vecuma.
Fiziskās aktivitātes uzlabošana var sniegt iespēju veikt ikdienas aktivitātes un novērst kritienus. Ikdienas aktivitātes ietver kāpšanu pa kāpnēm, pārtikas preču iepirkšanos vai spēlēšanos ar bērniem vai mazbērniem. Nespēja veikt ikdienas darbības tiek saukta par funkcionālu ierobežojumu. Fiziski aktīviem pusmūža vai vecākiem pieaugušajiem ir mazāks funkcionālo ierobežojumu risks nekā cilvēkiem, kuri ir neaktīvi.
Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt cilvēkiem pārvaldīt esošās hroniskās slimības vai invaliditāti. Piemēram, regulāras fiziskās aktivitātes var samazināt sāpes un uzlabot funkcijas, garastāvokli un dzīves kvalitāti pieaugušajiem ar artrītu. Var arī palīdzēt kontrolēt cukura līmeni asinīs un samazināt sirds slimību un nervu bojājumu risku cilvēkiem ar 2.tipa cukura diabētu.
Fiziskās aktivitātes vairo enerģiju. Fiziskās aktivitātes piegādā skābekli un barības vielas cilvēka audiem un palīdz sirds un asinsvadu sistēmai darboties efektīvāk. Līdz ko cilvēka sirds un plaušu veselība uzlabojas, cilvēkiem ir vairāk enerģijas. Fiziskās aktivitātes veicina arī labāku miegu. Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt ātrāk aizmigt, labāk aizmigt un padziļināt miegu. Fiziskās aktivitātes arī uzlabo garastāvokli. Lai uzlabotu garastāvokli, tam var palīdzēt trenažieru zāles apmeklējums vai ātra pastaiga. Fiziskā aktivitāte stimulē dažādas smadzeņu ķīmiskās vielas, kas var likt justies laimīgākam, relaksētākam un mazāk satrauktam. Ja regulāri vingro, tad arī sāk justies labāk par savu izskatu un sevi.
Reklāma