IESAKA AGITA GRĪNVALDE-IRUKA, laikraksta “Staburags” galvenā redaktore
Lai pildītu jaunākajai meitai doto solījumu redzēt delfīnus, šovasar mūsu ģimenes ekskursijas maršruts veda uz Klaipēdu. Galvenais apskates objekts, protams, delfinārijs un Jūras muzejs. Kad apmeklēju šo vietu pirms pieciem gadiem, tad apmeklētājiem tika piedāvātas divas izrādes — delfīnu un jūras lauvu. Šobrīd tiek piedāvāta viena kopīga izrāde, kurā piedalās gan delfīni, gan jūras lauvas. Tā kā šo izrādi biju redzējusi jau iepriekš, tad palaidu bērnus arēnā un pati paliku delfinārija uzgaidāmajā zonā, kur baseinā peldošos dzīvniekus var vērot caur tā stikla sienām. Dzīvnieku izpildītie triki no šī skata punkta ir ne mazāk interesanti, un tos var vērot bez maksas. Lai gan, protams, tas nesniedz tādu baudījumu, kā skatīties izrādi delfinārija arēnā.
Pēc 40 minūtēm kopā ar nedaudz slapjajiem, bet bezgala priecīgajiem bērniem devāmies uz Jūras muzeju, kas pirms pieciem gadiem piedzīvoja vērienīgu rekonstrukciju. Šis muzejs ir labs piemērs, kādam jābūt muzejam, lai tas piesaistītu un noturētu dažādu vecumu apmeklētāju uzmanību. Ar dažādiem uzdevumiem, spēlēm un interaktīviem stendiem tas stāsta par jūrniecības vēsturi, lielākajām kuģu katastrofām un citām ar kuģniecību saistītām lietām Lietuvas flotē un Baltijas jūrā. Te var mācīties siet jūras mezglus, izpētīt jūrnieku formas dažādos laika periodos, izjust, kā šūpojas kuģis vētras laikā, un mēģināt pašam to vadīt, izbraucot noteiktu maršrutu. Jāsaka, ka mēs ar Dārtu divas reizes savu kuģi “sekmīgi” nogremdējām pāris minūšu laikā, un pareizi uzvilkt glābšanas vesti doto 15 sekunžu laikā mums arī neizdevās. Tam vajadzīgs pamatīgs treniņš.
Vienīgā problēma tāda, ka muzejā visi paskaidrojumi un informācija ir angļu un lietuviešu valodā. Tiem, kas nezina angļu valodu, būs grūti iesaistīties spēlēs un izpildīt dotos uzdevumus.
Lielu prieku ikvienam apmeklētājam noteikti sagādā arī atjaunotais akvārijs, kuru sistēmu veido 24 lielāki un mazāki akvāriji. Tajos iespējams sastapt saldūdens, Baltijas, Ziemeļu un tropisko jūru ekosistēmas. Visinteresantākais noteikti ir 18 metrus garais akrila tunelis, kas ļauj justies kā ūdens dzelmē un vērot iespaidīgo jūras pasauli no apakšas. Brīdī, kad pār mūsu galvām lēnām peldēja lielās zivis, tā vien gribējās pastiept roku un pakasīt tām vēderiņu.
Gan lieliem, gan maziem prieku noteikti sagādā arī pingvīni. Katram ir dots vārds un zīmīte ar to piestiprināta pie putna pleznas. Akvārija iekšpusē izveidota atpūtas zona, kurā, sēžot bumbiņmaisos, caur stikla sienām var vērot pingvīnu darbošanos. Ja gadās muzejā būt pusdienlaikā, tad lieliska atrakcija ir jūras lauvu barošana.
Reklāma