Aizkraukles novada pašvaldības policijas priekšnieka amatā novada dome apstiprināja līdzšinējo Kokneses dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Anitu Ozolu. Darbu jaunajā amatā viņa sāks janvārī.
Astoņi pretendenti
Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš informē, ka no pašu vidus neizdevās atrast piemērotu kandidatūru, tādēļ tika izsludināta ārējā pieteikšanās.
Pavisam vakancei pieteicās astoņi pretendenti, tajā skaitā bijušie un esošie policijas darbinieki, taču daudzos vairs nav degsmes, kas šajā darbā ir ļoti svarīga. Prasībām atbilda visi pieteikumi, izņemot vienu. Bija vēlama arī pieredze vadošā darbā, un tāda bija diviem pretendentiem. Ļoti skaidra redzējuma par novada pašvaldības policijas jauno struktūru un darbu nākotnē nebija nevienam pretendentam. Gana stipri un spēkos līdzvērtīgi bija trīs kandidāti, bet izvēlēta Anita Ozola, kura zināma kā pašvaldības darbiniece ar pieredzi pašvaldības Administratīvajā komisijā, darbā ar bērniem, iedzīvotājiem. Par līdzšinējo darbu labas atsauksmes ir arī novada domes priekšsēdētāja vietniekam Dainim Vingrim, kurš ar viņu konsultējies dažādos juridiskajos jautājumos. Anita Ozola palīdzējusi arī iedzīvotājiem konfliktsituāciju risināšanā.
Plaša juridiskā darba pieredze
Anita Ozola 2005. gadā Baltijas Starptautiskajā akadēmijā ieguva jurista profesiju, bet 2009. gadā šajā pašā augstskolā — profesionālo maģistra grādu civiltiesībās. Mācības sāka, strādājot Aizkraukles rajona tiesā, kur četrus gadus pildīja tiesas sēžu sekretāres un tiesneša palīga darbu. 2001. gadā sāka strādāt AS “Latvijas Valsts meži” struktūrvienībā “LVM Sēklas un stādi” kā juriskonsulte, vēlāk bija vecākā juriskonsulte, šajos amatos nostrādājot 14 gadus. Paralēli 16 gadus sniedza juridisko palīdzību Juridiskās palīdzības administrācijā, juridiskajos jautājumos konsultējot maznodrošinātas un trūcīgas personas. Kopš 2008. gada līdz šim, pavisam 13 gadus, Koknesē vada pašvaldības Administratīvo komisiju, bet pēdējos piecus gadus vada Kokneses dzimtsarakstu nodaļu un veic arhivāres pienākumus.
Centralizēt nevajadzētu
Anita Ozola domes sēdē sacīja, ka policijā nav strādājusi, bet viņai ir pieredze sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, pašvaldības policiju, tiesu, bāriņtiesu. Viņa uzskata, ka pašvaldības policiju nevajag centralizēt, veidojot vienotu centru Aizkrauklē, jo katras apvienības pārvaldes policijas inspektoriem jāpārzina sava teritorija un palīdzība sabiedriskās kārtības nodrošināšanā jāsniedz uz vietas, jābūt tuvāk cilvēkiem un jāpalīdz risināt krīzes situācijas. Prioritāte būs sabiedriskās kārtības nodrošināšana un saistošo noteikumu ievērošanas kontrole.
“Jāapzina situācija, jāizveido vienādi saistošie noteikumi visam novadam, policijas inspektoriem jāturpina mācības. Daudz kas būs atkarīgs no piešķirtajiem līdzekļiem. Pēdējo pusotru gadu administratīvajā komisijā strādāju ne tikai kā komisijas priekšsēdētāja, bet arī kā sekretāre, redzu, kā jāstrādā ar jauno datubāzi, kādi ir trūkumi, kas jāuzlabo. Ir daudz darāmā, lai administratīvajai komisijai sagatavotu kvalitatīvus materiālus lēmumu pieņemšanai,” sacīja amata pretendente.
Deputātiem pārmet fobijas
Deputāts Guntis Libeks iebilda, ka nodrošināt sabiedrisko kārtību ir Valsts policijas uzdevums, prioritārais nav nosegt Valsts policijas nepadarīto, bet kontrolēt pašvaldības saistošo noteikumu ievērošanu — tai jābūt prioritātei. Viņš sacīja, ka “viens ir iegāzies ūdenī, sarijies ūdeni un izbijies, tāpēc viņam vajag ūdens policiju”, citu tumsā nobiedējuši huligāni, un “viņš visu mūžu pārdzīvo un pieprasa, lai visās vietās būtu pašvaldības policija un kameras, taču tā nav vispārēja situācija, tās ir atsevišķu pašvaldības deputātu un darbinieku personiskās fobijas, pagātnes pārdzīvojumi, kas nav izārstēti pie psihologa”. Guntis Libeks aicināja galveno uzmanību pievērst pašvaldības funkciju īstenošanai, saistošo noteikumu izpildes kontrolei.
Anita Ozola oponēja, ka sabiedriskās kārtības nodrošināšana ietver saistošo noteikumu ievērošanu un kontroli un vasarās redzams, cik bīstami ir peldēties, ja peldvietu tuvumā braukā ar motorlaivām un ūdensmotocikliem.
“Es dzīvoju pie Daugavas, Pērses un Daugavas satekā, vasarā katru dienu un pat vairākas reizes dienā eju peldēties un neko bīstamu neesmu redzējis,” iebilda Guntis Libeks.
“Uz pludmali eju ar saviem mazbērniem, tur tiešām ir bīstami. Bet šis ir vēlāk apspriežams jautājums, vai vajag ūdens policiju. Par to lēmums būs jāpieņem deputātiem, jo šis ir budžeta jautājums,” iebilda Anita Ozola.
Ātrie braucēji apgāž peldētājus
Atbildot uz pārmetumu par fobijām, Dainis Vingris sacīja, ka iepriekš ir saņemtas sūdzības, vēstules, iedzīvotāji no Bilstiņiem vērsušies pašvaldībā, ka uz ūdeņiem nav kārtības. “Es māku peldēt, bet arī mani vienreiz apgāza ātrie braucēji, un tā nav fobija,” sacīja Dainis Vingris. “Jaunieši sadzērušies braukā ar ūdensmočiem bez vadītāja tiesībām, baida meitenes. Kuteri lielā ātrumā brauc un taisa lielu vilni, veicina krastu koroziju, apdraud peldētājus — ja ūdenī ir bērns vai sieviete, tā nav joka lieta. Arī uzņēmēji lūdz nodrošināt kārtību, lai kafejnīcas var civilizēti strādāt un neuzmācas kadri, kas traucē darbu. Tas viss apliecina, ka problēma ir, un pašvaldībai tā ir jārisina, tās nav tumsas un baiļu fobijas. Labi, ka līdz šim nav noticis neviens nelaimes gadījums. Deputātiem pašiem vajag tumsā aiziet un paskatīties, kas tur notiek.”
Par Anitas Ozolas apstiprināšanu amatā balsoja 14 deputāti, divi atturējās.
Reklāma