Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

9. kabinetu pārveido par zaļo istabu. Vieta vērtīgām grāmatām, ne makulatūrai.

Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā brīvā laika telpa pārtapusi zaļajā istabā, kur gan bērni, gan viņu vecāki var iepazīt dažādus augus un jaunajā grāmatu apmaiņas plauktā atrast arī kādu labu lasāmvielu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centra vadītāja Zane Romanova stāsta, ka līdzīga ideja noskatīta, viesojoties jauniešu centrā Jelgavā, kur audzēti augi, kas vairāk domāti ārstniecībai. Apskatot tos rūpīgāk, Zane secinājusi, ka daudzi no tiem ir arī Aizkraukles Interešu izglītības centrā. Tajā vienmēr bijis daudz telpaugu, taču tiem nav piedēvēta kāda īpaša nozīme.

Atklājot zaļo istabu, interešu izglītības centra kultūras pasākumu organizatore Agnese Pulkstene sacīja, ka šī telpa agrāk bijis vienkārši 9. kabinets, vēlāk sākta saukt par brīvā laika telpu, jo tajā bērni varēja spēlēt spēles, zīmēt, bet vecāki uzkavējās, gaidot bērnus pēc pulciņiem. “Protams, šī telpa arī turpmāk būs veltīta brīvā laika pavadīšanai, taču mēs tai esam devuši jaunu nosaukumu, jaunu elpu, un tai tagad ir arī savs moto — vieta, kur augt,” saka Agnese. Lai gan tā var teikt par visu centru kopumā, jo tā tiešām ir vieta, kur augt.

Vasarā interešu izglītības centra jaunieši ideju par kopienas dārzu sāka īstenot jauniešu garāžiņas pagalmā Daugavas ielā, kur, starp citu, aizvadītajā vasarā izdevās izaudzēt lielisku piparmētru ražu, kas novāktas, izkaltētas un Ziemassvētkos kā tēja dāvināta sadarbības partneriem. Arī pašā centrā augi vienmēr bijuši cieņā. Piemēram, uz palodzēm audzēti mazie tomātiņi, un arī tiem padevusies laba raža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai vairotu prieku un zaļumu arī ziemā, izveidots zaļais stūrītis, kur katram augam pievienota lapiņa ar nosaukumu un kvadrātkodu, kuru noskenējot telefonā par augu var uzzināt vairāk. “Šādas lapiņas un kodi ir pie augiem ne tikai zaļajā istabā, bet visā centrā, jo telpās augu patiešām ir daudz. Šopavasar traukos audzēsim arī dažādus zaļumus, kurus centra apmeklētāji varēs ēst, jo tie ir ļoti veselīgi un vitamīniem bagāti,” stāsta Agnese.

Jauniešiem radusies ideja arī par grāmatu apmaiņas plauktu. Tā kā brīvā laika telpā uzturas gan jaunieši, gan bērni, gan viņu vecāki, tad grāmatu plauktā būs grāmatas dažādām gaumēm un vecumiem. Apmeklētāji aicināti gan lasīt jau esošās grāmatas, gan papildināt plauktu ar jaunām grāmatām. Vienīgi lūgums — nenest uz centru makulatūru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.