Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

5 praktiskas Apple Macbook funkcijas, kas tev var noderēt

Neatkarīgi no tā, vai esi jau pieredzējis Apple Macbook lietotājs, vai šī ir tikai Tava pirmā sastapšanās ar šo datoru, tam ir vairākas praktiskas funkcijas, par kurām Tu, visticamāk, nemaz nenojaut. Lasi rakstu un uzzini vairāk!

  1. Izveido pats savas klaviatūras saīsnes

Iespējams, Tu jau esi iepazinies ar Apple datoru īsinājumtaustiņiem, piemēram, Command + C, lai kopētu tekstu, un Command + V, lai to ielīmētu. Bet vai zināji, ka vari izveidot arī personalizētas saīsnes, lai piekļūtu jebkurai izvēlnes opcijai? Tā vietā, lai katru reizi meklētu darbvirsmā, Tu vari acumirklīgi atvērt, piemēram, e-pastu, vienkārši nospiežot sevis iestatītu taustiņu kombināciju.

Lūk, kā to īstenot:

1. Atver Sistēmas preferences (System Preferences) > Tastatūra (Keyboard) > Īsceļi (Shortcuts) > Lietotnes saīsnes (App Shortcuts) un noklikšķini uz ‘’+’’ ikonas.

2. Uznirs lodziņš, kas ļaus izvēlēties vajadzīgo lietojumprogrammu, izvēlnes komandas nosaukumu un izvēlēto īsinājumtaustiņu.

3. Kad esi izvēlējies sev vajadzīgo funkciju un īsceļu līdz tai, spied ‘’Pievienot’’ jeb ‘’Add’’.

Gatavs!

  1. Pārdēvē vairākus failus vienlaicīgi

Vai kādreiz esi atvēris mapi, kas pilna ar vairākiem attēliem vai dokumentiem, kurus nepieciešams pārdēvēt? Tā vietā, lai pārdēvētu katru failu atsevišķi, izmanto šo triku:

  1. Atver mapi un iezīmē visus rediģējamos failus. Vieglākais veids, kā to izdarīt, ir noklikšķināt uz pirmā faila, turēt nospiestu taustiņu Shift un noklikšķināt uz pēdējā faila.
  1. Ar peles labo pogu noklikšķini uz iezīmētajiem failiem un spied “Pārdēvēt X failus” jeb “Rename X files”.
  1. Nolaižamajā izvēlnē pielāgo iestatījumus un formatējumu (piemēram, “Name and Index”).
  1. Turpinājumā ievadi vēlamo nosaukumu un klikšķini uz “Pārdēvēt” jeb “Rename”.

Piemēram, ja izvēlējies formātu “Name and Index” un ievadīji nosaukumu “Annas dzimšanas diena”, visi mapē esošie faili automātiski tiks pārdēvēti par “Annas dzimšanas diena-1’”; “Annas dzimšanas diena-2” un tā tālāk.

  1. Vēlies pievienot otru ekrānu savam Macbook Air vai Macbook Pro? Izmanto iPad!

Apple Sidecar ļauj izmantot iPadMacbook ārējo displeju. Tas ir pilnīgi bezvadu savienojums, un tā ieslēgšana prasa tikai sekundi. Svarīgi, lai iPad planšetdatoram būtu instalēta iPadOS 13 vai jaunāka versija, savukārt MacbookMacOS Catalina vai jaunāka versija.

Izmantojot iPad, kas novietots netālu no Macbook, vari aktivizēt Apple Sidecar dažādos veidos. Vienkāršākais no tiem ir doties uz Vadības centru (Control Centre) > Displejs (Display) un Mac datorā izvēlēties uznirstošo opciju “iPad”.

Otrs veids, kā to izdarīt, ir atvērt Sistēmas preferences (System Preferences) > Apple Sidecar Settings.

Tagad savā iPad vari atspoguļot MacBook ekrānu, vai arī darboties ar planšetdatoru kā paplašināto Mac darbavirsmu. Šādu funkciju bieži izmanto profesionāļi, kam nepieciešams sekot līdzi vairākiem ātri mainīgiem datiem, piemēram, akciju cenām biržās.

  1. Kopīgo failus uzreiz no MacBook darbvirsmas

Ja esi izveidojis iCloud profilu, Tu vari viegli koplietot failus ar saviem MacOS kontaktiem.

Atver programmu “Finder” un izvēlies vajadzīgo failu. Programmas “Finder” loga augšdaļā noklikšķini uz bultveidīgās pogas “Kopīgot” jeb “Share” un izvēlies opciju “Pievienot cilvēkus” jeb “Add People”. Nākamajā uznirstošajā izvēlnē varēsi izvēlēties koplietošanas metodi, faila adresātus un to, vai adresāti varēs veikt izmaiņas dokumentā. Princips gluži tāds pats, kā daloties ar failiem citās mākoņpakalpojumu lietotnēs, piemēram, Google Documents.

  1. Izmanto MacBook enerģijas taupīšanas režīmu

Kā jau visiem klēpjdatoriem, arī MacBook Air vai MacBook Pro portatīvajiem datoriem vienmēr ir aktuāls jautājums par baterijas ilgumu. Lai ietaupītu enerģiju, izmanto ekrānsaudzētāja opciju vai liec savam MacBook automātiski “iemigt” pēc ilga neaktivitātes perioda. Atver System Preferences un dodies uz Energy Saver, lai iestatījumos atlasītu sev piemērotākos enerģijas taupīšanas trikus un liktu savam MacBook darboties vēl ilgāk!

Ja gadījumā vēl tikai esi sava MacBook meklējumos, ieskaties Capital.lv interneta veikalā un izvēlies savam darba un ikdienas tempam piemērotāko modeli – Apple MacBook Pro. Saņem Apple klēpjdatorus ar ātru un ērtu piegādi, stabilu preces garantiju un plašām apdrošināšanas iespējām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.