Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

4 ieteikumi auto riepu izvēlē

Riepas ir viens no svarīgākajiem pirkumiem, ko veic auto īpašnieki. Tomēr, kad ir pienācis laiks izvēlēties jaunas riepas savam auto, var izrādīties, ka tas nav nemaz tik vienkāršs uzdevums. Turpinājumā padomi, kas noderēs iegādājoties auto riepas.

  1. Sezonai atbilstošas riepas

Lai gādātu par maksimālu drošību uz ceļa, tiek ņemti vērā dažādie braukšanas apstākļi. Līdz ar to pieejamas gan vasaras, gan ziemas riepas, un to lietojumu regulē likumdošana. Latvijā ar ziemas riepām automašīnai jābūt aprīkotai no 1. decembra līdz 1. martam, savukārt vasaras riepas kļūst aktuālas pavasarī, kad vidējā gaisa temperatūra pārsniedz +7 grādus.

Riepas tiek ražotas tieši atbilstoši konkrētiem laikapstākļiem, un braukt ar sezonai neatbilstošām riepām nav ne droši, ne ekonomiski izdevīgi. Pārdošanā ir arī vissezonas riepas. Kā jau vēsta to nosaukums, šīs auto riepas piemērotas braukšanai visa gada garumā, tomēr veiktspējas ziņā ar konkrētai sezonai paredzētām riepām tās sacensties nespēj. Tādēļ ar vissezonas riepām auto ieteicams aprīkot vien tad, ja braukts tiek reti un nelielos attālumos.

  1. Riepu izmērs

Svarīgs aspekts, izvēloties riepas, ir to izmērs. Tas ir jāizvēlas atbilstoši auto ražotāja sniegtajām rekomendācijām. Pretējā gadījumā riskēsiet gan ar nevienmērīgu riepu nodilumu, gan drošību uz ceļa.

Ja nav skaidrības ar riepu izmēra piemeklēšanu un jūtaties nedroši, labākā izvēle ir profesionāls riepu serviss, kur Jums palīdzēs ne vien atrast piemērotākās riepas, bet arī sniegs tādus pakalpojumus kā riepu montāža un balansēšana.

  1. Individuālās prasības

Izvēloties riepas savam auto, der izvērtēt arī savas individuālās prasības. Vai vēlaties kaut ko līdzvērtīgu iepriekšējām riepām? Vai varbūt tiecaties pēc lielāka braukšanas komforta un mazāka trokšņu līmeņa?

Zinot, ko sagaidāt no jaunajām auto riepām, būs vieglāk izdarīt labāko izvēli. Ja piedāvājums rada apjukumu, konsultējieties ar speciālistu, kurš ieteiks labāko risinājumu.

  1. Iepazīstieties ar riepu testu rezultātiem

Lai iegādātos labas, uzticamas riepas, ir vērts arī iepazīties ar neatkarīgo riepu testu rezultātiem – tie atspoguļo veiktspējas ziņā labākās riepas un palīdz autovadītājiem izdarīt visdrošāko izvēli.

Labas riepas Rīgā piedāvā riepu serviss “Riepu Garāža”. Pieejami arī tādi pakalpojumi kā riepu balansēšana un riepu montāža. Šeit ir nopērkami arī lietie diski.

Ieskatieties piedāvājumā www.riepugaraza.lv un izvēlieties savām vajadzībām piemērotākās riepas jau tūlīt!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.