Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

18 kausi un milzum daudz pozitīvu emociju

AIZKRAUKLES UN KOKNESES LĪNIJDEJOTĀJI 11. Latvijas līnijdejotāju olimpiādē “Rīgas kauss 2023” Jaunpilī. Foto no I. Ozoliņas albuma

26 dejotāji, trīs komandas un 18 mājās pārvesti kausi — tāda ir Aizkraukles un Kokneses līnijdejotāju bilance Latvijas līnijdejotāju 11. olimpiādē “Rīgas kauss 2023”, kas šogad norisinājās Jaunpilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kluba “Jautrie zābaciņi” rīkotais “Rīgas kauss” ir vienas no gada nozīmīgākajām līnijdeju sacensībām kuplajai Latvijas līnijdejotāju saimei. Taču nevar teikt, ka tikai mūsu valsts dejotājiem, jo tajās regulāri piedalās dejotāji no Lietuvas. Kopumā startēja ap 140 individuālo dejotāju un vairāk nekā 30 duetu, četrinieki un komandas. Starptautisku nozīmi šim pasākumam piešķir tiesnešu kolektīvs — augstas klases pasaules līnijdejotāju saimes pārstāvji. Šogad tie bija no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Somijas, Anglijas un Nīderlandes.

Divu dienu garumā dejotāji ne tikai sacentās par medaļām un kausiem dažādās vecuma grupās un prasmju līmeņos, bet piedalījās arī meistarklasēs gan ārzemju, gan Latvijas labāko dejotāju vadībā, apguva jaunas dejas, tikās sadančos un gan piedalījās, gan vēroja krāšņu vakara šovu Jaunpils estrādē.

No Aizkraukles un Kokneses sacensībās piedalījās 26 dejotāji un trīs komandas, kuras dejas soļus apgūst pie pieredzējušās dejotājas un deju kolektīvu vadītājas Ingas Ozoliņas. Katra savā vecuma grupā un prasmju līmenī individuāli pirmo vietu ieguva Ināra Zvirgzdiņa, Inga Ozoliņa, Iveta Rusanova, Megija Čakste, Evelīna Rudmieze, Ance Beļinska un pati mazākā dejotāja Sanija Miķelsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaši veiksmīgas šīs sacensības bija Paulai Vingrei — pirmās, un tajās iegūta pirmā vieta. Pirmā vieta arī Aijai Justei no Sunākstes. Aija ar lieliskiem panākumiem dejoja arī duetā un komandā.

Otro vietu ieguva Edīte Skangale, Laura Putniņa, Roberts Petrovskis, Estere Rudmieze.

Trešajā vietā Agita Grīnvalde-Iruka, Paula Emīlija Romancāne un Aiga Podniece. Ceturtajā vietā Ināra Lauce, Paula Vītoliņa, Samanta Geršebeka, Sendija Puišele, Karlīna Šmite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat sacensībās veiksmīgi piedalījās Elza Risa, Enija Tramdaka, Elizabete Marcinkeviča, Evija Kramiņa, Beāte Šikula un Annika Kalniņa.

Klasisko kantri komandu grupā senioriem “Crystal line” ieguva augsto otro vietu, junioriem — “Stikliņiem” — pirmā vieta. Moderno līnijdeju komandām open grupā “Kristāliņiem” otrā vieta.

Atgriezušies no Jaunpils, dejotāji nedaudz atvilks elpu, lai ar jauniem spēkiem atkal mestos iekšā deju pasaulē, jo jau jūlija beigās vairāki Kokneses un Aizkraukles dejotāji kopā ar savu vadītāju Ingu Ozoliņu dosies uz Angliju, lai pārstāvētu Latviju pasaules čempionātā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.