Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

1. oktobris — Skolotāju diena. Katrs bērns ir kā grāmata, kuru interesanti lasīt

Skolotāju dienas priekšvakarā devos uz savu skolu — Aizkraukles novada vidusskolu (agrāk — Stučkas 2. vidusskola), lai satiktu savu skolotāju — Ievu Salzemnieci. Skolotāja otrajā paaudzē. Viņas mamma Velta Ozoliņa bija daudzu aizkraukliešu pirmā skolotāja. Dinastiju turpina Ievas meita Lelde, kura strādā par sociālo pedagoģi A. Upīša Skrīveru vidusskolā un ir 8. klases audzinātāja.
Biju pārsteigta, uzzinot, ka Aizkraukles novada vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājas Ievas Salzemnieces darba gadi skaitāmi pusgadsimta garumā. Simtos skaitāmi skolēni, kurus skolotāja izvedusi cauri gramatikas labirintiem, palīdzējusi izprast literāros darbus.
— Kas bija jūsu Skolotājs ar lielo burtu?
— Es sāku mācīties 1. klasē, kad atklāja jauno skolu Draudzības krastmalā. Tas bija 1962. gads. Latviešu valodas un literatūras skolotāja, kā arī klases audzinātāja no 5. klases līdz pat vidusskolas beigām bija Eleonora Sproģe. Viņa man ir paraugs, mācījos viņas cilvēcību, vienkāršību, nevis pieglaimošanos, bet vienmēr tādu atturīgu rūpi. Augusta sākumā klases salidojumā kā vienmēr ar labu pieminējām savu skolotāju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.