Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iereibis laivas vadītājs grib dot kukuli, cits cenšas aizbēgt

Ilustratīvs attēls. VP SUB 3. rota jeb tautā sauktā “Ūdens policija”. Valsts policijas foto

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa darbinieki Daugavā veica profilaktiska rakstura pārbaudi un konstatēja, ka četras personas vada kuģošanas līdzekļus, būdamas alkohola reibumā, turklāt viena persona, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma soda par laivas vadīšanu žvingulī, piedāvāja policistiem kukuli, savukārt cita persona centās aizbēgt no notikuma vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens likumpārkāpējs pieķerts, Daugavā Kokneses pagastā vadām airu laivu ar uzkarinātu motoru. Viņam konstatēts 1,52 promiles liels alkohola reibums. Lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma process par laivas vadīšanu žvingulī, vīrietis likumsargiem piedāvāja samaksāt 60 eiro. Par kukuļdošanu policijā sākts kriminālprocess, savukārt par laivas vadīšanu publiskajos ūdeņos, esot alkohola reibumā, administratīvā pārkāpuma process, un vīrietim piemērots 120 eiro liels naudas sods.

Savukārt Pļaviņās vīrietis vadīja motorlaivu, būdams 1,43 promiļu reibumā. Arī šajā gadījumā tika sākts administratīvā pārkāpuma process, tomēr pēc aptuveni trim stundām tajā pašā vietā likumsargi vēlreiz sastapa to pašu vīrieti vadām motorlaivu Daugavā. Otrreiz vīrietis atteicās veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpojamajā gaisā un atteicās doties uz ārstniecības iestādi ekspertīzes veikšanai, taču neizvairījās no administratīvā pārkāpuma procesa. Atbilstoši Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumam par atteikšanos no alkohola koncentrācijas izelpotajā gaisā pārbaudes piemēro naudas sodu 700 eiro apmērā.

Turpinot pārbaudi, policisti konstatēja, ka, esot alkohola reibumā, motorlaivu Daugavā vadīja kāds vīrietis Klintaines pagastā. Viņa izelpā tika konstatēta 0,61 promile. Likumā noteikts, ka par atpūtas kuģa vadīšanu, ja vadītāja izelpotajā gaisā vai medicīniskajā pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu no 75 līdz 700 eiro, kā arī var tikt atņemtas atpūtas kuģa vadīšanas tiesības uz laiku līdz vienam gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl viens likumpārkāpējs tika pieķerts Pļaviņās. Vīrietis vadīja motorlaivu, būdams acīmredzamā alkohola reibumā, taču nepildīja policistu likumīgās prasības pārtraukt administratīvo pārkāpumu, nesniedza datus par savu identitāti, centās aizbēgt no notikuma vietas, kā arī ar godu un cieņu aizskarošiem komentāriem un pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas traucēja likumsargu darbu. Tāpat kaujinieciski noskaņotais kungs atteicās veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpojamajā gaisā. Policijā par notikušo sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi — par personas identitātes slēpšanu, par amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu un darbības traucēšanu, par sīko huligānismu un par atteikšanos no alkohola koncentrācijas izelpotajā gaisā pārbaudes.

Valsts policija uzsver, ka atrašanās laivā un tās vadīšana alkohola reibumā ir nesavienojama un ļoti bīstama, jo tās vadītājs un pasažieri nespēj objektīvi novērtēt apstākļus un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Alkohola reibums liek vairāk riskēt un neļauj pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Aicinām arī, pārvietojoties ar ūdens transportlīdzekli, atcerēties par drošību un lietot glābšanas vestes, lai atrašanās uz ūdens nebeigtos traģiski!

Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.