
Pavasaris. Saule silda arvien vairāk, bērzi jau vēruši savas gaišzaļās lapiņas, mežā zied balto vizbuļu klājums. Mājas pagalmos zied pirmās tulpes, narcises, hiacintes. Pēc garās ziemas katrs mazais pavasara ziediņš ir ļoti gaidīts.
Laiks sakopt mājas pagalmus, kādu parku vai ceļa malu, lai priecētu mūs pašus un būtu gandarījums par sakopto vidi mums apkārt. Vai talkai vajag noteiktu dienu? Nē! To var darīt jebkurā dienā. Mēs, biedrības “Sudrabegles” dalībnieki, izvēlējāmies talkošanai 22. aprīli, un mums bija tas gods sakopt nelielu daļu atdusas vietu Daudzeses kapos. Taču skaidrs ir viens — talka var kalpot ne tikai kā apkārtnes sakārtošana, tā var dot pozitīvas emocijas, jo, atskatoties uz to, mēs visi bijām priecīgi un gandarīti par paveikto.
Bet ar to talkošana vēl nebeigsies, jo paredzēts kopā ar skolas bērniem iestādīt zilsniedzītes “Pasākumu pagalma” teritorijā, kas citu gadu iepriecinātu mūs ar savu košo ziedu rotu.
Paldies kapu pārzinei Mārītei Nāburgai, kura strādāja kopā ar mums un pēc talkošanas cienāja mūs ar pašas cepto garšīgo plātsmaizi.