![](https://staburags.lv/wp-content/uploads/2024/12/IMG_1014-1024x683.jpg)
Ziemassvētku laiku iezvana ne tikai pilsētu un pagastu centros iedegtās egles, bet arī tirdziņi. Aizvadītajā nedēļā Ziemassvētku tirdziņš pirkt un pārdotgribētājus pulcināja Kokneses tūrisma informācijas centrā. Piedāvājuma klāsts bija plašs — te varēja iegādāties dāvanas vai aizgūt kādu ideju to pagatavošanā, nopirkt gan ēdamas, gan praktiskas lietas, gan kaut ko jauku savam priekam.
Amatnieku un mājražotāju, kuri šogad piedalījās tirdziņā, skaits sasniedza 40, un, tā kā dažam preču piedāvājums bija apjomīgāks, tad informācijas centra telpās visiem vietas nepietika un vajadzēja iekārtoties ārā. Te bija iespēja nobaudīt karstvīnu un siltas pankūkas. Ja pērn visi tirgotāji bija no Aizkraukles novada, šogad tirgū varēja satikt ražotājus no citiem novadiem.
Kā pirmos “Staburags” sastapa Unu Brakšu no Allažiem ar piparkūkām un saimnieku Raivi no Ogres puses ar dažādiem kūpinājumiem. Una smejot teic, ka piparkūkās paiet viss gads, tās gatavojot gadatirgiem. Piparkūkas viņa cep jau gadus 12. Lai viņas produkcijas cienītāji nepaliktu bez gardumiem, tieši Ziemassvētkiem tās top dažas nedēļas agrāk.
Omulīga gaisotne, smaržas, garšas un krāsas valdīja tūrisma informācijas centrā, kur savus darinājumus piedāvāja pārējie ražotāji un amatnieki.
Pirmo reizi uz Koknesi atbraukusi Valda Skreba no Skrīveriem. Viņas piedāvājumā vannas bumbas ar dažādiem aromātiem un vannas sāls, kā arī adījumi un tamborējumi. Rokdarbus plašā klāstā bija izgatavojušas biedrības “Baltaine” Radošās mājas čaklās dalībnieces Spodra Briede, Valentīna Puķīte, Lidija Zbicka un citas. Aizkraukliete Jeļena Solovjova un neretiete Zanda Ragele uz tirdziņu bija atvedušas savus keramikas darbus, ar jaunām somām pārsteidza daudzesiete Zaiga Rebane. Kas rūpējas par veselību, varēja iegādāties gan medu un tā produktus, gan dažādu augu ziedes, zāļu tējas, ādas kopšanas līdzekļus, sulas, sīrupus. Šie izstrādājumi bija biškopju Dainas Dzerkales, Monikas Bērziņas, z/s “Janavas”, “Purmaļu dravas”, “Rudzupuķes dziednīcas”, “Bio Just” stendos. Lavandu smarža atveda pie Sanitas Prūses piedāvājuma.
Kas gan ir svētki bez svecēm? Tās piedāvāja gan bitenieki, gan IK “Dāvanu skapis” no Iršiem, kā arī skrīveriete Lilija Ziediņa. Pie Lilijas kundzes bija iespēja iegādāties dažādas ziepes, kuras ziepes nemaz neatgādina. Savukārt “Dāvanu skapja” piedāvājumā bija arī saimniecībā noderīgas lietas.
Dāmas ilgāk pakavējās pie rotiņu stendiem. Stiklā iestrādātus kulonus, auskarus un citas rotas piedāvāja Ilona Grudule no Madonas, polimērmāla rotas bija izgatavojusi Ilze Girgensone no “Izzi Gizzi Clay”, kas darbojas Skrīveros. Dažādus kulonus uz tirdziņu bija atvedusi Elīza Ruža-Riekstiņa no Iršiem. Daži mājražotāji tirdziņam bija pagatavojuši saldus un sāļus našķus — “Grāfa kūkas”, “Rūķu našķi”, Gita Tenisa, Paulīne Mičule un citi. Dažādu sieru izvēle bija “Lapsu mājas sieram”. Ražotnes pārstāvji ceļu uz Koknesi bija mērojuši no Ogres.
Interesentu pulciņš sanācis bija arī pie “Aveņu Parkas” stenda. Tie ir mūsu kaimiņi no Krapes, kuri pārstrādā dažādus augļus, ogas un dārzeņus. Šīs dārza veltes tiek pārstrādātas sublimējot, un tiešām ir gardas. Nosaukums “Parkas” nav nejaušs, tas ir mājvārds. Kā uzzinājuši saimnieki, ka parkas ir likteņa dievietes. Interese bija arī par uzņēmuma “Oga Powder” ražojumiem.
Skatiens aizķērās pie kādas koknesietes piedāvājuma. “Latves miers” — jauns zīmols, ko nesen radījusi Rebeka Vērdiņa. Viņas piedāvājumā dušas un vannas zefīri, ziepes un skrubīši. Ja kāds vēl nebija paguvis sagādāt svētku dekorus, arī tie bija pieejami tirdziņā.
Reklāma