Pirmdiena, 22. decembris
Toms, Tomass, Saulcerīte
weather-icon
+3° C, vējš 0.89 m/s, Z vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Pašvaldību vadītāji mācās Zviedrijā

Valles un Kurmenes pagastu vadītāji atgriezušies no Zviedrijas. Tur Zemgales novada pašvaldību vadītāji mācījās organizēt vietējo pārvalžu darbu un praksē pētīja teritoriālo reformu.

Valles un Kurmenes pagastu vadītāji atgriezušies no Zviedrijas. Tur Zemgales novada pašvaldību vadītāji mācījās organizēt vietējo pārvalžu darbu un praksē pētīja teritoriālo reformu.
Zemgales novada pašvaldību vadītāju mācības finansē Zviedrijas valdība, kura ieinteresēta sadarboties ar topošajām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Mācības notiek ne tikai ārzemēs, bet arī Latvijā.
— Četras dienas ilgas mācības jau bija Dobelē, vēl divas dienas izglītojāmies Staļģenē, — stāsta Valles pagasta padomes priekšsēdētājs Arvīds Zvirbulis. — Runājām par administratīvi teritoriālo reformu, par pārvalžu darbu. Aizguvām cits cita pieredzi un spriedām, kā izvairīties no kļūdām.
Uz Zviedriju Aizkraukles, Jelgavas, Bauskas, Dobeles pašvaldību vadītāji devās iepazīt ārzemnieku pieredzi.
— Zviedrijā mazākajā pašvaldībā dzīvo desmit tūkstošu cilvēku, bet lielākajā — pusotra miljona iedzīvotāju, — stāsta Arvīds Zvirbulis. — Tur pašvaldība rūpējas par ļoti daudzām sfērām — no kultūras līdz sociālajām lietām. Mēs bijām Zviedrijas skolā, kultūras centros, muzejos, bibliotēkās, apmeklējām VOLVO un SAAB autorūpnīcu, bijām cietumā.
Zviedrijā jau iepriekš mācījušies arī citu pašvaldību vadītāji. Šo mācību noslēgums paredzēts februārī, tad pašvaldību vadītāji saņems sertifikātu.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.