Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Latvija otrajā vietā pazemošanās izplatībā skolās

Ilustrācija veidota ar canva.com

Šogad 60 Latvijas skolās pirmo reizi tiks uzsākta starptautiska bulinga novēršanas programma “KiVa”, kuru atklās šodien plkst.12 Rīgas Teikas vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā iecerēts iepazīstināt ar programmas būtību, konceptu un norisi. Tāpat skolēni simboliski parakstīsies par apņemšanos pavadīt 365 dienas bez pāridarījumiem.

Pasākumā piedalīsies Rīgas Teikas vidusskolas direktore Guna Pudule, “KiVa” programmas koordinatore skolā, direktores vietniece Evija Augustāne, “KiVa” skolas trenere Lāsma Pīlāga un agrīna preventīva atbalsta pakalpojumu bērniem attīstības koordinatore Valsts kancelejā Sigita Sniķere.

2006.gadā Turku universitātē izstrādātā bulinga novēršanas programma ir pirmā sistēmiskā programma bulinga novēršanai skolās, kas ieviesta 20 valstīs. Kā rāda līdzšinējie ziņojumi par programmas darbību Somijā, Nīderlandē, Itālijā un citās valstīs, veiksmīga dažādu sektoru partnerība palīdz mazināt vardarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautisks skolēnu veselības paradumu pētījums, kas īstenots 45 valstīs, liecina, ka Latvija ieņem otro vietu bulinga izplatības rādītājos skolās.

Arī Rīgas Stradiņa universitātes veiktais monitoringa pētījums un šī gada pavasarī apkopotie pirmreizējie dati rāda, ka problēma skolās ir aktuāla – vismaz vienu reizi pāris mēnešu laikā bulingu pieredzējuši ap 40% skolēnu. Aktuāls kļūst arī kiberbulings jeb bulings digitālajā vidē.

LETA

Bulings ir termins psiholoģija, kas apzīmē tiranizēšanu, iebiedēšanu, pazemošanu vai pakļaušanu ar vardarbības draudiem, īpaši pusaudžu un bērnu vidē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.