Šobrīd vairāk cilvēku nekā jebkad agrāk strādā no mājām. Taču, pat ja Jūs strādājat pusslodzi no mājām, tik un tā ir vērts ieguldīt labā biroja krēslā. Iespējams, katru dienu vairākas stundas pavadāt pie rakstāmgalda, rakstot un atbildot uz video zvaniem vai vienkārši strādājot pie kāda projekta. Jums, iespējams, ir arī diezgan labs priekšstats par to, vai pašreizējais biroja krēsls sniedz Jums kādu labumu. Ja tas nesniedz, tad lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko meklēt labā biroja krēslā.
Biroja krēslu aizsākumi
Biroja krēslu vēsture aizsākās jau 19. gadsimta sākumā. Agrīnie modeļi bija izgatavoti no koka, un tiem bija vienkāršs dizains. Līdz 20. gadsimta 20. gadu beigām arvien populārāki kļuva metāla rāmji un polsterēti sēdekļi, turklāt daži modeļi bija aprīkoti ar regulējama augstuma mehānismiem, kas ļāva tos pacelt vai nolaist.
20. gadsimta vidū biroja krēsli būtiski attīstījās, ieviešot ergonomiskas konstrukcijas, kas bija vērstas uz komforta un atbalsta nodrošināšanu dažādiem ķermeņa tipiem. Pagājušā gadsimta 70. gados tirgū pirmo reizi parādījās režģa krēsli, kas nodrošināja labāku ventilāciju un elpojamību, vienlaikus joprojām sniedzot spēcīgu atbalstu. Deviņdesmitajos gados biroji bija kļuvuši par ierastu parādību, un daudzi biroja krēsli bija aprīkoti ar iebūvētām funkcijām, piemēram, ritenīšiem, kas nodrošina vieglu pārvietošanos.
Mūsdienās biroja krēsli ir visdažādāko formu un izmēru, tāpēc tie ir piemēroti gandrīz jebkurai darba videi. No tradicionāliem modeļiem ar plīša ādas polsterējumu līdz mūsdienīgiem modeļiem, kas izgatavoti no viegliem materiāliem, palīdzēs jebkuram birojam piešķirt profesionālu izskatu un sajūtu.
Labs biroja krēsls un slikts – ieteikumi
Ir kārdinoši iegādāties lētu biroja krēslu, taču tā nav labākā ideja. Ja krēslā pavadāt vairāk nekā stundu dienā, ir daži labi argumenti, lai iztērētu vairāk naudas perfektajam biroja krēslam. Kāpēc? Lēti krēsli nekad nesniedz rezultātus. Tie nekad nav ērti vai ergonomiski, un bieži vien tiek piedēvēti par kakla un muguras sāpju un citu veselības problēmu cēloni.
Lēti krēsli biežāk nolietojas un saplīst īsākā laikā, jo tie parasti ir izgatavoti no zemas kvalitātes materiāliem. Savukārt augstākās kvalitātes krēsli ir izgatavoti no izturīgiem materiāliem, kas paredzēti, lai laika gaitā izturētu nodilumu un saglabātu nevainojamu izskatu. Turklāt lētiem krēsliem parasti ir īsas garantijas vai to nav vispār, kas nozīmē, ka tad, kad krēsls salūzīs, Jūs, iespējams, neko nevarēsiet darīt, izņemot iegādāties jaunu krēslu.
Lai izvairītos no šīm problēmām, risinājums ir iepriekš iztērēt nedaudz vairāk, lai to nebūtu jādara ilgtermiņā. Iesakām uzskatīt biroja krēslu par vērtīgu ieguldījumu, līdzīgi kā gultas matraci vai automašīnu, jo Jūs to izmantojat katru dienu. Noteikti izvēlieties tādu, kam ir visas vēlamās funkcijas, tostarp stabila garantija.
Ko meklēt biroja krēslā?
Biroja krēsliem ir daudz funkciju, par kurām Jums būtu jāzina. Kad būsiet ar tām labāk iepazinušies, Jums būs labāks priekšstats par to, kam konkrēti jāpievērš uzmanība.
- Cena
Katram budžetam ir piemērots krēsls, taču atcerieties, ka, runājot par biroja krēsliem, Jūs saņemat to, par ko maksājat. Visizdevīgākais variants ir cenu diapazonā no 400 līdz 1000 Euro. Tie būs krēsli, kas ir kvalitatīvi izgatavoti, ērti, ar stabilām garantijām un piedāvā dažas lieliskas funkcijas. Krēsliem, kas atrodas zem šī diapazona, visticamāk, nebūs daudz (vai neviena) funkciju.
- Garantija
Labākajiem biroja krēsliem ir pilna garantija. Dažiem variantiem ir ierobežota mūža garantija, bet lielākajai daļai ir 5 vai 12 gadu garantija. Garantijas atšķiras atkarībā no ražotāja un valsts, tāpēc pirms pirkuma noteikti izlasiet visu informāciju.
- Dizains
Viena no priekšrocībām, iegādājoties augstākās klases biroja krēslu (īpaši, ja to darāt tieši no ražotāja), ir tā, ka Jūs varat pielāgot visu pēc savām vēlmēm, sākot no krāsas un materiāliem līdz ritenīšiem, un citiem papildinājumiem. Tādējādi Jūs ne tikai saņemat labas kvalitātes krēslu. Jūs saņemat tieši Jums pielāgotu krēslu.
- Ergonomika
Svarīgi, lai biroja krēsls ir ērts un pietiekami atbalsta Jūsu ķermeni, jo īpaši, ja Jūs tajā pavadāt vairākas stundas dienā. Jebkurš biroja krēsls, kas ir savas naudas vērts, piedāvās dažādus elementus, kurus varat regulēt, lai nodrošinātu ergonomisku pieredzi. Parasti tas var ietvert augstuma regulēšanu, sēdekļa pārvietošanu uz priekšu vai atpakaļ, regulēšanu, cik tālu atpakaļ Jūs varat noliekties un citas funkcijas.
Reklāma