Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Virši-A” piecu mēnešu laikā ar saules paneļiem aprīkos vēl vismaz 20 degvielas uzpildes stacijas

foto no virsi.lv

Energoresursu tirgotājs AS “Virši-A” nākamo piecu mēnešu laikā ar saules paneļiem plāno aprīkot vēl vismaz 20 degvielas uzpildes stacijas, kā arī biroja jumtu Aizkrauklē, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi šovasar no saules enerģijas iegūtā elektrība apgādās jau teju pusi no 70 “Virši” stacijām visā Latvijā.

Šobrīd saules paneļi ir uzstādīti 13 “Virši” tīkla stacijās, nodrošinot 220 kilovatu (kW) lielu jaudu. Jaunās saules paneļu sistēmas, kas tuvāko mēnešu laikā tiks uzstādītas vēl vismaz 18 tīkla stacijās, spēs nodrošināt ap 300 kW lielu jaudu. Pārsvarā visās esošajās stacijās ir izvēlēts mikroģenerācijas iekārtu risinājums, lai saražoto elektroenerģiju stacija varētu uzreiz patērēt savas darbības nodrošināšanai.

Saulainos laika apstākļos mikroģenerācijas iekārtu sistēmas spēj nosegt no 10% līdz pat 45% no stacijas elektrības patēriņa, kas, gada laikā, varētu veidot līdz pat 20% no kopējā elektrības patēriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Virši-A” biznesa attīstības vadītājs Jānis Bethers skaidro, ka enerģētiskās krīzes apstākļos energoneatkarības un energoefektivitātes jautājumi izvirzās priekšplānā. Līdz šim uzņēmumam bija izveidota ilgtermiņa stratēģija un skaidrs plāns saules enerģijas risinājumu ieviešanai, taču esošajos apstākļos “Virši-A” vēlas vēl aktīvāk iet šajā virzienā un šogad jau pirmajā pusgadā aprīkot ar saules paneļiem vairāk objektu, nekā visa aizvadītā gada laikā.

“Tas ir būtisks solis ne tikai enerģētiskās neatkarības stiprināšanā, bet arī klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, arvien lielāku patērētās elektroenerģijas daļu nodrošinot ar ilgtspējīgu enerģijas avotu,” uzsver Bethers.

Kā norāda “Virši-A” biznesa attīstības vadītājs, ņemot vērā, ka ar saules paneļiem ir aprīkotas stacijas dažādos reģionos, uzņēmumam ir iespēja sekot līdzi elektroenerģijas ražošanas datiem visā Latvijas teritorijā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums ir iepriekš nebijusi iespēja sekot laikapstākļiem, precīzāk – saulainībai dažādās Latvijas vietās, jo visas mūsu saules paneļu sistēmas ir pieslēgtas tīklam un to saražotās enerģijas datiem varam sekot līdzi tiešsaistē. Šobrīd, vērtējot aizvadītā gada rezultātus, varam secināt, ka saulainākās uzpildes stacijas mūsu tīklā ir Ventspilī un Liepājā, taču arī mākoņainos un lietainos laikapstākļos saules paneļi spēj daļēji nosegt tūlītēji staciju darbībai nepieciešamo elektroenerģiju,” pauž Bethers.

Pirmā ar saules paneļiem aprīkotā uzpildes stacija “Virši-A” tīklā no 2021.gada novembra darbojas Brocēnos, kur šobrīd uz trīs lielākajiem jumtiem ir uzstādīta 50 kW liela saules elektrostacija. Tāpat, saules paneļu sistēmas šobrīd ir uzstādītas “Virši-A” stacijās – Liepājā, Ventspilī, Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jaunolainē, Baložos, Rēzeknē, Valkā un Babītē.

Jau ziņots, ka 2021.gadā “Virši-A” koncerna apgrozījums pieauga par 28,8%, sasniedzot 220,882 miljonus eiro, bet koncerna auditētā peļņa bija 6,616 miljonu eiro, kas ir par 58% vairāk nekā gadu iepriekš. “Virši-A” koncernā ietilpst mātessabiedrība “Virši-A”, SIA “Viršu nekustamie īpašumi”, SIA “Virši loģistika” un SIA “Virši Renergy”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma akcionāri, pēc “Nasdaq Riga” publiskotās informācijas, 2021.gada beigās bija Jānis Riekstiņš (21,1%), Jānis Rušmanis (20,9%), Ruta Plūme (20,9%), Ilgvars Zuzulis (12,8%) un Andris Priedītis (12,8%). Kompānijas akcijas kopš 2021.gada 11.novembra ir iekļautas “Nasdaq Riga” alternatīvajā tirgū “First North”.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.