Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrejriteņi – veselīga pārvietošanās alternatīva

Silhouettes riding bicycles and scooters at dusk generated by artificial intelligence

Ja vērtību skalā augsta vieta ir veselīgam dzīvesveidam, vides aizsardzībai, tad daudziem cilvēkiem lieliska pārvietošanās ar auto vai sabiedrisko transportu alternatīva var būt skrejriteņi. Ar skrejriteņiem ir viegli pārvietoties pa pilsētas ielām, izvairoties no satiksmes sastrēgumiem, vienlaicīgi samazinot oglekļa emisijas. Skrejriteņi veicina fizisko aktivitāti, stiprina muskuļus un uzlabo vispārējo izturību. Lasi vairāk par to, kā izvēlēties bērnam labāko.

Papildus tam, skrejriteņi ir arī ekonomiski izdevīgi – var ietaupīt naudu, kas tiek tērēta degvielai vai sabiedriskā transporta biļetēm.

Aktīvs dzīvesveids

Skrejriteņi ir lielisks veids, kā šķietami nemanāmi iekļaut fiziskās aktivitātes ikdienas dzīvē. Jo ir iespēja izmantot skrejriteņus gan kā pārvietošanās transportlīdzekli, gan arī kā veselīgu fiziskās aktivitātes veidu. Piemēram, var pārvietoties uz darbu vai skolu un atpakaļ uz mājām, skrejritenis var būt ērts un ekoloģisks transportlīdzeklis.

Bieži vien cilvēki dod priekšroku atstāt automašīnu mājās, lai nenotriektu laiku pilsētas sastrēgumos, kā arī nemaksātu par auto stāvvietu, tā vietā izmantojot skrejriteni.

Videi draudzīga alternatīva

Skrejriteņi ir videi draudzīga pārvietošanās forma, kas sniedz sabiedrības vēlamo ieguldījumu vides piesārņojuma samazināšanā. To izmantošana neizraisa gaisa piesārņojumu, atšķirībā no automašīnu izmešiem. Pat elektriskie skrejriteņi ar savu kluso darbību samazina vides troksni un satiksmes sastrēgumus.

Manevrēšanas spējas

Skrejriteņi piedāvā lieliskas manevrēšanas spējas pilsētas vidē, kas ir sevišķi noderīgi, lai izvairītos no sastrēgumiem. Skrejriteņu kompaktais dizains ļauj tos izmantot uz trotuāriem un citos ierobežotos apstākļos.

Skrejriteņa izvēle atkarībā no vajadzībām

Lai atrastu piemērotu skrejriteni, svarīgi ir apsvērt savas vajadzības. Ja nepieciešams mobils transporta līdzeklis pilsētā ar nepieciešamību pārvietoties pa telpām (birojs, veikals), var izsvērt saliekamo skrejriteni. Savukārt, ja plānots braukt lielākus attālumus vai pārvietoties pa reljefainu teritoriju, iespējams der iegādāties spēcīgāku elektriskā skrejriteņa modeli ar lielāku akumulatora jaudu.

Ja ikdienas maršruts sastāv no īsiem pābraucieniem uz darbu vai veikalu pilsētas centrā, piemērots var būt vienkāršāks skrejritenis vai saliekams elektriskais skrejritenis ar vidējas jaudas akumulatoru. Tas nodrošinās pietiekamu braukšanas distanci bez papildus uzlādes.

Vidusmēra elektriskie skrejriteņi var sasniegt līdz pat 25 km/h lielu ātrumu un nobraukt apmēram 30-50 kilometrus ar vienu pilnu uzlādi. Svarīgs faktors ir arī mitrumizturība, ja plānots lietot to lietainos laika apstākļos.

Specifiski skrejriteņi

Tirgū pieejami arī dažādi specifiskiem mērķiem paredzēti skrejriteņi. Piemēram, batuta skrejriteņi (patiesībā bez riteņiem) paredzēti lietošanai un triku apgūšanai uz batuta. Kad uz batuta apgūti sarežģīti apgriezieni, tad jau ar īsto skrejriteni trikus var turpināt apgūt uz rampas.

Trikiem speciāli paredzēti triku skrejriteņi. Kā jau nosaukums liecina, ar šiem skrejriteņiem paredzēts izpildīt trikus parkos.

Pavisam maziem bērniem ir izveidoti trīsriteņu skrejriteņi ar 2 riteņiem priekšā stabilākie pirmiem soļiem ar skrejriteni mazākiem bērniem.

Skrejriteņu izmantošanai ir daudz priekšrocību, sākot ar veselīgāku dzīvesveidu un videi draudzīgu pārvietošanos. Pieaugušie ar skrejriteņu izmantošanu var uzlabojot mobilitāti un fizisko sagatavotību. Ātrgaitas elektriskie skrejriteni nodrošina ātru un efektīvu pārvietošanos lielākos attālumos.

Interneta veikalā 220.lv vari iegādāties dažādu veidu modeļus – šeit pieejami gan elektriskie skrejriteņi, gan skrejriteņi bērniem, Scoot and Ride skrejriteņi pusaudžiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.