Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skaisti ir tikai tirgū. Vēsais pavasaris un vasaras sausums ietekmējis ogu un dārzeņu ražu

AGITAS AKMENTIŅAS piedāvājumu klāstā ir gan ziemcietes, gan vasaras puķes.

Vasara šogad nav dāsna ar mitrumu, tāpēc daudziem zemniekiem bažas sagādā gaidāmā raža. “Staburags” ceturtdienas rītā iegriezās Aizkraukles tirgū, lai paskatītos, kāds ir augļu un dārzeņu piedāvājums un kādas ir to cenas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No meža veltēm tirgū bija tikai mellenes. Vēsais pavasaris acīmredzot ietekmējis to ražu — ogas ir pasīkas, un litrs meža melleņu maksāja 8 eiro.

Dārzos jau ienākušās jāņogas, upenes un citas ogas. Kā pārdevēja teica, pēdējie ķirši maksāja 3 eiro/kg, ērkšķogas, upenes un jāņogas — vidēji 4 eiro/kg. Kāda jaunjelgaviete uz tirgu bija atvedusi upenes, puslitra trauciņā tās maksāja 2 eiro. Ogas kā krelles, pie tam ļoti gardas, kā smēja audzētāja, pati ūdeni nedzēra, bet ar to laistīja upenes.

Paraugoties uz dārzeņiem, šķiet, sausuma nav bijis, un viss audzis uz nebēdu. Kā atzina audzētāji, skaisti ir tikai tirgū. Dārzos un laukos aina ir bēdīgāka. Vakardien par gurķīšiem prasīja 1,80 — 2 eiro/kg, tomāti maksāja 4 eiro/kg, kabaču cena bija 1,50 eiro/kg. Ziemas ķiploka galviņa atkarībā no lieluma maksāja no 20 līdz 60 centiem par gabalu, vasaras ķiploku cena bija 6 eiro/kg. Saldie sīpoli maksāja 4 eiro/kg, kolrābji, kāposti — 1,50 eiro/kg, sīpoli, ziedkāposti — 2 eiro/kg, zirņi — 5 eiro/kg, pētersīļi — 70 centi par saišķīti, lapu salāti — 3 eiro/kg. Burkāni bija nopērkami pie trim audzētājiem, un cena visiem vienāda — 1,50 eiro par saišķīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par kartupeļiem, aptaujātie audzētāji teic, ka raža nav iepriecinoša. No šķirnēm piedāvājumā bija ‘Vineta’ un ‘Solists’. Kāda skrīveriete bilda, ka tādā sausumā ir jāpriecājas par to, kas izaudzis. Savus kartupeļus viņa laistīja un atzīst, ka viss mēnesis pavadīts ar šļūteni rokās. Sīkāku jauno kartupeļu cena bija no 0,50 eiro/kg, prāvākie maksāja 1,20 — 1,40 eiro/kg.

Joprojām piedāvājumā ir dažādu puķu stādi — gan vasaras, gan ziemciešu. Piemēram, pie viena no stendiem par kupli saziedējušas petūnijas podu prasīja 10 eiro, sīkāku begoniju podiņš bija nopērkams par 1 eiro, kuplākām cena attiecīgi augstāka, baltās ehinācijas stāds maksāja 4 eiro.

INGA MARKOVA piedāvā ogas un puķes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.