Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pēc gada skanēs visas 800 stabules

Turpina remontēt Neretas luterāņu baznīcas ērģeles

Sēlijas lepnums — Neretas luterāņu baznīcas ērģeles —, kas ir lielākās vēsturiskajā novadā, pamazām atgūst savu sākotnējo skanējumu. Vasaras vidū restaurators Alvis Melbārdis atsāka darbu pie ērģelēm. Darāmā vēl daudz, bet meistars prognozē, ka nākamā gada augustā vēsturiskais instruments varēs atkal skanēt tā kā pirms teju 130 gadiem.
Viss jāpārbauda un jāsalabo
Ērģeļu meistaru Alvi Melbārdi satieku nekur citur kā Neretas baznīcas balkonā un, protams, pie ērģelēm. No lielās somas izņēmis drāniņās ietītas pelēkas caurulītes — stabules, kurām jāatrod īstā vieta lielajā ērģeļu korpusā. Sarežģītajā pandēmijas laikā meistars paspēja nomainīt vairākas lielās stabules, kas izvietotas ērģeļu redzamajā daļā jeb prospektā. Diemžēl vīruss savos nagos bija sagrābis arī restauratoru, un vien tagad, vasaras otrajā pusē, viņš darbam var nodoties ar pilnu jaudu.
Ērģelēm ir 16 reģistri, katram no tiem ap 50 stabuļu, kopējais stabuļu skaits attiecīgi ap astoņiem simtiem. Katra no tām jāpārbauda, sabojātās jāsalabo, trūkstošās jāizgatavo no jauna.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.