
Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 30. aprīļa plkst. 6.30 līdz 6. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 35 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājumi.
Pustrijos naktī uz ceturtdienu saņemts izsaukums uz Jaunceltnes ielu Aizkrauklē, kur dega izdedžu kaudze 225 m2 platībā.
Svētdien plkst. 12.42 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lāčplēša ielu Aizkrauklē, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Pēc tam izvēdinātas telpas.
Pirmdien Aizkraukles novada Skrīveru pagastā sazāģēts uz ceļa braucamās daļas nolūzis koks.
Notikumi citos novados
Trešdien pēcpusdienā Dobeles novada Bērzes pagastā pēc vieglās automašīnas un traktora sadursmes ugunsdzēsēji atgāza vieglo automašīnu uz riteņiem un sakārtoja ceļa braucamo daļu.
Sešos vakarā saņemts izsaukums uz Aviācijas ielu Jelgavā, kur teritorijā no kravas automašīnas 400 metru garumā un viena metra platumā bija noplūdusi eļļa. Izmantojot absorbentu, noplūdušais šķidrums savākts.
Jelgavas novada Ozolniekos dega zaru kaudze 20 m2 platībā.
Pusdeviņos vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zaļo ielu Bauskā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega rozete 0,01 m2 platībā. Degšana beidzās pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.
Ceturtdien vienos dienā saņemts izsaukums uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur uz lauka dega traktortehnikas kabīne un motortelpa 6 m2 platībā.
Jēkabpils novada Salas pagastā dega skaidu kaudze 5 m2 platībā. Jēkabpils novada Zasas pagastā dega kūla viena hektāra platībā. Viskaļu ielā Jelgavā dega kūla 300 m2 platībā.
Piektdien desmitos no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Vecumnieku pagastu, kur dega vieglā automašīna pilnā 4 m2 platībā.
Akmeņu ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji demontēja skārda loksni, kas bija atrāvusies no vienstāva garāžas jumta. Tukuma novada Kandavas pagastā dzēsts kūlas ugunsgrēks 1,4 hektāru platībā. Tukuma novada Jaunpils pagastā nozāģēts koks, kas bija aizlūzis un iekāries elektrības vados.
Sestdien vakarā Tukuma novada Kandavas pagastā vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 10 m2 platībā.
Svētdienas rītā īsi pirms pulksten pieciem ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jēkabpils novada Rubenes pagastu, kur mežā bija apmaldījies cilvēks. Izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālus, cilvēkam norādīts pareizais virziens izejai no meža.
Plkst. 22.02 saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Ozolniekiem, kur dega gāzbetona bloku saimniecības ēka ar izbūvētām pirts telpām 84 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja blakus esošo dzīvojamo māju. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 00.22.
Plkst. 22.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Matkules pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies fermā. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva neapsaimniekotas ēkas jumts 300 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Sabiles un Zantes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības ugunsdzēsēji un plkst. 3.39 šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku izdevās likvidēt.
Reklāma