Otrdiena, 17. februāris
Donats, Konstance
weather-icon
+-14° C, vējš 1.84 m/s, A-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Mācīt un mācīties ir daudz interesantāk

Jaunais mācību gads A. Upīša Skrīveru vidusskolā sācies ar patīkamu jaunumu — izremontētu un moderni aprīkotu bioloģijas kabinetu.

Jaunais mācību gads A. Upīša Skrīveru vidusskolā sācies ar patīkamu jaunumu — izremontētu un moderni aprīkotu bioloģijas kabinetu. Tas paveikts saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu nacionālo programmu, kas paredz vidējās izglītības mācību kvalitātes uzlabošanu dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos.
Bioloģijas skolotāja Daiga Martinsone atzīst, ka stundas vadīt ir kļuvis vieglāk, jo ir daudz dažādu jaunu mācību līdzekļu, aparatūras un materiālu, kas lieliski palīdz darbā. Stāstot par kārtējo tēmu, skolotāja tagad biežāk izmanto datoru un projektoru, kas iegūts šajā projektā. Patīkami strādāt arī izremontētā kabinetā.
To visu novērtē arī skolēni, kuriem mācību process nu kļuvis interesantāks. Visi ieinteresēti apskata jaunos mācību līdzekļus, jo tagad par daudzām lietām viņi varēs uzzināt ne tikai no skolotājas stāstītā vai grāmatā attēlotā, bet arī pamatīgāk aplūkot maketus.
— Arī līdz šim nevarējām sūdzēties par mācību līdzekļu trūkumu, bet tie bija novecojuši. Piemēram, ar veco mikroskopu dažkārt varēja tikai nojaust, ko redzam, bet jaunā iekārta attēlu palielina 400 reižu. Ir arī citas labas lietas. Mācību gads tikko sācies, un daudzus mācību līdzekļus vēl neesam izmēģinājuši, bet skolēniem tas noteikti būs interesanti, — saka skolotāja.
Eiropas Savienības projekts paredz ne tikai uzlabot matemātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas kabineta aprīkojumu, bet arī piedāvā jaunu mācību programmu. Šobrīd Latvijā 50 skolu iesaistījušās šajā projektā, bet turpmāk jauno mācību saturu paredzēts ieviest izglītības iestādēs visā valstī.
Skrīveru vidusskolā šis projekts turpinās jau otro gadu, kad pēc jaunās programmas mācības sāka 10. klase. Pērn šajā izglītības iestādē izremontēja fizikas, ķīmijas kabinetu un laboratoriju, tagad bija kārta bioloģijas kabinetam. Savukārt matemātikas kabinetā ieguvums ir interaktīvā tāfele, ar kuras palīdzību skolēniem vieglāk iepazīt sarežģīto skaitļu pasauli.
Ķīmijas skolotāja Agrita Sakse stāsta, ka daudzus līdzekļus un iekārtas — statīvus, traukus un reaģentus viņi saņēma šovasar. Ir lietas, ko līdz šim pat nav nācies izmantot. Skolotāja ir gandarīta par šiem jauninājumiem un ir pārliecināta, ka skolēniem tas viss palīdzēs mācību procesā.
Skolas direktors Aldis Rakstiņš teic, ka šajā projektā skolai iegūti mācību līdzekļi ap 60 000 latu vērtībā. Tas nebūtu iespējams bez pašvaldības atbalsta, kas piešķīra līdzfinansējumu mācību kabinetu remontam, un šim mērķim iztērētā summa ir krietni lielāka.
— Tagad esam ieguvuši patiešām modernus mācību kabinetus un šajā pieredzē varam dalīties ar citu skolu kolēģiem. Jāteic lielu paldies projektā iesaistītajiem skolotājiem — Daigai Martinsonei, Agritai Saksei, Anitai Miķelsonei un Nikolajam Šukelim. Viņiem tas bija papildu darbs, jo projekta laikā regulāri bija jāapmeklē kursi un jāsniedz arī pārskati par mācību darbu, — saka Aldis Rakstiņš.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.