— Kas jauniešus mudina būt pārgalvīgiem?
— Kas jauniešus mudina būt pārgalvīgiem?
Pēteris no Seces:
— Jauniešu dzīvē pārāk liela loma ir datorspēlēm, televīzijai un mobilajiem tālruņiem. Viņiem zūd realitātes izjūta un šķiet, ka, tāpat kā spēlē, ir divas vai trīs dzīvības, tāpēc viņi to augstu nevērtē. Jauniešiem vairāk vajadzētu pievērsties grāmatu lasīšanai un sporta nodarbībām.
Aija Osīte Neretā:
— Jaunieši ir par daudz izlutināti un nevar izdomāt, kādu vēl izklaidi izvēlēties — viss jau ir pamēģināts. Arī ģimenē pārāk maz runā par dzīvības un veselības vērtību. Audzināšana “uzticēta” datoriem un televīzijai.
Valda Rutka no Zalves:
— Jauniešiem šķiet, ka ar viņiem pat bīstamās situācijās nekas slikts nevar notikt. Viņi neieklausās arī vecāku cilvēku brīdinājumos. Varētu vainot arī datorspēles, kuras maina realitātes uztveri. Vecākiem vajadzētu jauniešus rosināt apzināties dzīvības vērtību.