Ceturtdiena, 19. februāris
Zane, Zuzanna
weather-icon
+-11° C, vējš 1.25 m/s, ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Laime īstermiņā vai ilgtermiņā

Zalves pagasta padomes priekšsēdētāja Dzintra Noreika stāsta, ka šobrīd dara visu, lai maksimāli sakārtotu apkārtējo vidi un uzlabotu dzīves apstākļus.

Zalves pagasta padomes priekšsēdētāja Dzintra Noreika stāsta, ka šobrīd dara visu, lai maksimāli sakārtotu apkārtējo vidi un uzlabotu dzīves apstākļus.
“Joprojām nav īstas skaidrības, kas mūs gaida pēc reģionālās reformas. Skaidrs ir tikai tas, ka pagasta teritorijā speciālisti iedzīvotājiem arī turpmāk nodrošinās nepieciešamās konsultācijas un sniegs informāciju. Pēdējā informācija, ko saņēmām no reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Aigara Štokenberga, ir tāda, ka Zalve pievienosies Aizkraukles novadam. Ministrs uzsvēra, ka cilvēki īstermiņā nebūs laimīgi, bet ilgtermiņā — būs. Kamēr esam patstāvīgs pagasts, gribam sakārtot ūdenssaimniecību, kur kapitālremonts nekad nav veikts. “
Noreikas kundze stāsta, ka zalvieši pēdējo gadu laikā kļuvuši aktīvāki, kaut nedaudz, tomēr lēnām samazinās bezdarbnieku skaits, jo cilvēki meklē iespēju nopelnīt: “Daļa zalviešu nodarbināti mežizstrādē, pie saimniekiem vai savās piemājas saimniecībās. Ir tādi, kuri atraduši darbu Aizkrauklē.”
Noreikas kundze piekrīt, ka Zalvē ir laba satiksme, sabiedrisko transportu zalvieši var izmantot biežāk kā citos pagastos. Iespēja “izrauties” no Zalves, lai dotos darba meklējumos, ir. Cits jautājums, cik daudzi šo iespēju izmanto. Viņa priecājas arī par to, ka pagastā ir aktīvi jaunieši, kuri nekurn, bet paši atrod nodarbošanos un izklaides iespējas.
Lūdzu Dzintru Noreiku mazliet pasapņot — kas Zalvei palīdzētu nodrošināt darbavietas, attīstīties un uzlabot ģimeņu labklājību?
“Esam izpētījuši, ka Zalves pagasta teritorijā zemes dzīles ir bagātas ar dolomītu. Ja kāds cilvēks nežēlotu savus līdzekļus un ieguldītu tos dolomīta ražotnes celtniecībā, tas būtu liels solis uz priekšu. Otrs kluss nodoms ir izveidot sociālo centru. Mums ir nepieciešamās ēkas, bet vajadzīga nauda. Arī pamatskolas vietā varētu izveidot internātpamatskolu,” stāsta Dzintra Noreika.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.