Piektdiena, 20. februāris
Vitauts, Smuidra, Smuidris
weather-icon
+-11° C, vējš 1.34 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Represētajiem jāaizstāv savas tiesības

Ceturtdien Aizkrauklē notika Politiski represēto apvienības Aizkraukles nodaļas konference. Tajā ievēlēja nodaļas valdi, revīzijas komisiju un nodaļas vadītāju, diskutēja arī par represēto cilvēku problēmām.

Ceturtdien Aizkrauklē notika Politiski represēto apvienības Aizkraukles nodaļas konference. Tajā ievēlēja nodaļas valdi, revīzijas komisiju un nodaļas vadītāju, diskutēja arī par represēto cilvēku problēmām.
Konferences sākumā dalībnieki ar klusuma brīdi godināja 14 represēto, kuri Aizkraukles rajonā aizgājuši mūžībā laikā no iepriekšējās konferences.
Aizkraukles nodaļas priekšsēdētājs Jānis Purviņš, kurš to vada divus gadus, pastāstīja, kas pa šo laiku saistībā ar represētajiem Latvijā mainījies. Nekas iepriecinošs nav noticis. Uz 9. Saeimu atlikts jautājums par represēto cilvēku pensionēšanos no 60 gadu vecuma, nav nekādas skaidrības par atlaidēm zāļu iegādē, arī braucieniem sabiedriskajā transportā represētajiem nav atlaižu. Toties bagātākās pašvaldības, piemēram, Rīgas dome, pieņēmušas lēmumu, ka, uzrādot apliecību, represētie sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas. “Ar ko gan Rīgas represētais labāks par laukos dzīvojošo?” jautāja Purviņa kungs.
Represētajiem nepatīk arī viņiem veltītais piemineklis jeb, kā viņi paši sauc, — akmeņu krāvums Torņakalnā. Cilvēki vēlas citu un lai tas būtu pie Okupācijas muzeja. Kultūras ministre Helēna Demakova kādā represēto saietā Rīgā to arī esot solījusi. Toties Ārlietu ministrijai nepatīkot, ka piemineklī būšot veltījuma vārdi komunistiskā terora dēļ cietušajiem. Arī par šo pieminekli acīmredzot nu būs jālemj 9. Saeimas deputātiem.
Purviņa kungs pateicās tām pašvaldībām, kuras atbalsta represētos gan materiāli, gan arī, atvēlot transportu.
Represētos uzrunāja Aizkraukles rajona padomes izpilddirektors Guntis Libeks. Viņš bijušajiem izsūtītajiem novēlēja veselību, izturību un spēku aizstāvēt savas tiesības.
Jaunajā Aizkraukles nodaļas valdē ievēlēja astoņus cilvēkus, arī turpmāk strādās revīzijas komisija. Par nodaļas vadītāju atkārtoti vienbalsīgi ievēlēja Jāni Purviņu.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.