Piektdiena, 20. februāris
Vitauts, Smuidra, Smuidris
weather-icon
+-4° C, vējš 2.24 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Balsotāji pārcentušies

Pēc krietnās mūzikas festivāla “Dziesma manai paaudzei” finālkoncerta Armīna Voltmaņa, kurš tajā pārstāvēja Aizkraukli, tuviniekiem palicis rūgtums. Viņi domā, ka finālkoncerta telefonbalsojumā negodīgi skaitītas nodotās balsis.

Pēc krietnās mūzikas festivāla “Dziesma manai paaudzei” finālkoncerta Armīna Voltmaņa, kurš tajā pārstāvēja Aizkraukli, tuviniekiem palicis rūgtums. Viņi domā, ka finālkoncerta telefonbalsojumā negodīgi skaitītas nodotās balsis.
Nakšņo teltī pie estrādes
“Staburaga” redakcijā vērsās Armīna māte Lilijas kundze, kura stāstīja, ka kopā ar daudziem līdzjutējiem balsojuši krietni vairāk reižu, nekā norādīts telefonbalsojuma rezultātu tabulā.
Armīna tuvinieki ļoti priecājās par viņa panākumiem gan neprofesionālo dziedātāju konkursā “Klusie ūdeņi” Aizkrauklē, gan krietnās mūzikas festivālā “Dziesma manai paaudzei”. Taču, piedaloties Andra Freidenfelda vadītajā festivāla finālkoncertā Limbažos, piedzīvoti vairāki nepatīkami brīži.
“Armīnam piezvanīja festivāla rīkotāji un teica, ka finālkoncerta mēģinājums būs 5. augustā — dienu pirms koncerta. Aizbraucām turp abi, bet izrādījās, ka mēģinājums ir koncerta dienā — 6. augustā. Svešā pilsētā bijām pilnīgi vieni, domājām, ko darīt. Nakšņojām teltī turpat pie estrādes,” atceras Lilijas kundze.
Iztērē vairākus desmitus latu
Taču tas nebija vienīgais pārpratums. Voltmanes kundze stāsta, ka finālkoncerta laikā turpat estrādē par dēlu balsojusi, zvanot pat no diviem tālruņiem. Aktīvi pa norādīto balsojuma tālruni zvanīja arī Armīna brālis, draugi, kolēģi un skolasbiedri. “Telefonbalsojuma noslēgumā Armīnam bija ap 200 balsu, un viņš ieguva 12. vietu, taču mēs saskaitījām, ka balsīm vajadzēja būt krietni vairāk. Es vien zvanot iztērēju ap 40 latu, bet Armīna brālis ar draudzeni pat divreiz vairāk,” stāsta dziedātāja māte.
Tērēt tik daudz naudas telefonbalsojumam liekas neprāts, tomēr tuvinieku vēlme atbalstīt savējo ir saprotama. Taču, izrādās, daļa zvanu bijuši veltīgi.
“Iekrīt” neuzmanības dēļ
Konkursa “Dziesma manai paaudzei” projekta vadītājs Guntis Dzelmanis skaidro: “Atbalstītāju kļūda bija tā, ka viņi neklausījās, ko teica koncerta vadītājs Andris Freidenfelds. Viņš par balsojuma sākumu paziņoja tad, kad nodziedāja pēdējais finālkoncerta dalībnieks, bet cilvēki sāka zvanīt jau tajā brīdī, kad televīzijas ekrānā ieraudzīja tālruņa numuru, pa kuru var zvanīt un balsot par konkrēto dziedātāju. Iespējams, tā notika arī šajā gadījumā.”
To, vai tā tiešām bija, pārbaudīt nav grūti. Domāju, ir iespējams uzzināt, cikos sākās un beidzās oficiālais balsojums, un salīdzināt to ar telefona sarunu izdrukām. Tās var pieprasīt katrs tālruņa lietotājs, ja vien izmanto pastāvīgo pieslēgumu. Izdrukā precīzi var redzēt, cikos, pa kādu tālruni un cik reižu ir zvanīts.
Armīns Voltmanis dziedāja pirmais, koncerts ilga apmēram pusotru stundu. Ja noticis tā, kā apgalvo Dzelmaņa kungs, tie, kuri par puisi nobalsoja koncerta laikā, to darīja veltīgi. Balsis sāka skaitīt tikai tad, kad Fredis paziņoja, ka balsojums sācies, un beidza brīdī, kad vakara vadītājs teica — “balsojums beidzies”. Guntis Dzelmanis piebilst: “Brīdī, kad balsojums beidzās, balsu skaitu fiksējām, taču zinu, ka daudzi zvanīja gan koncerta laikā, gan pēc balsojuma beigām. Šos zvanus neņēmām vērā. Armīns Voltmanis oficiālajā balsojumā saņēma 287 balsis.”
Nauda ripo
Atbildība par šo pārpratumu būtu jāuzņemas arī sakaru operatoram, kurš festivāla rīkotājiem nodrošināja telefonbalsojumu. Ja jau, piezvanot pirms balsojuma sākuma, klausulē dzirdama frāze: “Jūsu balsojums pieņemts”, tad zvanītāji ir pārliecināti, ka viņu zvans reģistrēts. Pats absurdākais, ka, piezvanot pa festivāla telefonbalsojumam norādītajiem tālruņiem, zvanus pieņēma arī trīs un četras dienas pēc pasākuma norises. Par to pārliecinājās arī “Staburags”. Guntis Dzelmanis skaidro, ka numura atvēršana vai slēgšana nav atkarīga no festivāla rīkotāju vēlmēm. Par to atbildīgs tālruņa numuru īpašnieks.
Pārsteidz tas, cik veikli sakaru operatori pelna uz šādu “nezinīšu” rēķina. Katrs zvans maksā vismaz 15 santīmu. Un, ja pa katru numuru var piezvanīt ilgāk, nekā rit balsojums, tad naudiņa par katru reģistrēto zvanu ieripo sakaru operatora kabatā, bet ne zvanītājam, ne konkursa dalībniekam no tā nav nekāda labuma.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.