Piektdiena, 20. februāris
Vitauts, Smuidra, Smuidris
weather-icon
+-6° C, vējš 0.45 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Laukumā pusotra futbolbumba

Skrīveros pagājušajā sestdienā virmoja futbola kaislības. Jau desmito reizi notika tradicionālie futbola svētki.

Skrīveros pagājušajā sestdienā virmoja futbola kaislības. Jau desmito reizi notika tradicionālie futbola svētki. Piecās dažādās grupās futbolu spēlēja dzelzceļa ziemeļu un dienvidu pusē dzīvojošo skrīveriešu komandas. Visas dienas garumā organizēja aktivitātes arī bērniem un pieaugušajiem līdzjutējiem.
Futbola svētki, kā jau ierasts, sākās ar zēnu komandu spēli, kurā piedalījās jaunieši līdz 15 gadu vecumam. Veiksmīgāki šogad izrādījās dzelzceļa ziemeļu pusē dzīvojošie jaunieši, kuri sīvā cīņā uzvarēja ar rezultātu 4:3.
Kamēr jaunieši spēlēja, citiem bija iespēja piedalīties zīmēšanas konkursā un uzzīmēt Skrīveru talismanu. Savukārt tie, kuriem diena šķita par karstu, veldzi varēja meklēt blakus laukumam novietotajā prāvajā baseinā ar strūklakām. Visaktīvāk iespēju bradāt un šļakstīties izmantoja mazie bērni, arī vairāki pieaugušie.
Tikmēr laukumā devās jaunietes, kuru cīņasspars un meistarība pārsteidza ne vienu vien skatītāju. Meiteņu spēle beidzās ar draudzīgu neizšķirtu 1:1.
Vēlāk spēlēt sāka vīriešu komandas. Tāpat kā citus gadus, “dienvidnieku” komandu spēlētāji visās trijās spēlēs guva pārliecinošas uzvaras pār pretinieku. Bija arī dzeltenās kartītes un futbola saldēdiens — soda sitieni. Spēlei īpaši bija sagatavojies “dienvidnieku” komandas vārtsargs Alberts Tatarčuks. Viņš galvā bija uzlicis cepuri, kura pagatavota no futbola bumbas puses. Tāpēc var teikt, ka senioru spēles laikā laukumā bija pusotra futbolbumba. Spēļu tiesnesis pļaviņietis Imants Siliņš pret to neiebilda.
Sacensību rīkotāji bija padomājuši arī par interesantām atrakcijām līdzjutējiem. Kurš no mums gan bērnībā nav locījis papīra lidmašīnas! Futbola svētkos bija iespēja atcerēties bērnību, salocīt papīra lidmašīnu un aizmest to pēc iespējas tālāk, par to saņemot vērtīgas balvas. Vistālāk — 13,73 metrus — meitas salocīto lidmašīnu aizlidināja aizkraukliete Gunta Sproste.
Visu dienu varēja piedalīties futbola tālsitienu konkursā. Par vērtīgām balvām sacentās bērni, jaunieši un pieaugušie. Ļoti cēlsirdīgi rīkojās skrīverietis Māris Zariņš, kurš savu par otro vietu iegūto balvu — vērtīgu elektrotehniku — uzdāvināja kādam invalīdam. Tas notika klusu, bez kādām ceremonijām un īpašas reklāmas, taču no sirds. Arī invalīds piedalījās futbola tālsitienu konkursā un iekļuva finālā, bet par balvām cīnīties nespēja.
Notika arī tradicionālās virves vilkšanas sacensības gan dāmām, gan kungiem. Abās sacensībās stiprāki izrādījās “ziemeļnieki”.
Visus desmit gadus “ziemeļnieki” “dienvidniekiem” mēģina atņemt ceļojošo kausu. Lai gan kārtējo reizi uzvarēja “dienvidnieki”, krāšņo kausu nesaņēma neviens. Tas paliek glabāšanā sacensību galvenās atbalstītājas — Skrīveru pagasta padomes — muzejā. Nākamgad komandas varēs sacensties jau par citu trofeju. Futbola svētki noslēdzās ar krāšņu uguņošanu un balli līdz pat rīta gaismai.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.