Aizkraukles pusē, tāpat kā citviet Latvijā, svētku brīvdienas uz ceļiem aizvadītas ļoti mierīgi. Aizturēti četri iereibuši automašīnu vadītāji un deviņi velosipēdisti, kuri ar divriteni bija braukuši dzērumā.
Līgodienā un Jāņos, 23. un 24. jūnijā, lai arī policisti strādāja pastiprinātā režīmā, pieķēra tikai septiņus velosipēdistus, kuri brauca alkohola reibumā.
Pēcsvētku rītā policistiem pievienojās arī “Staburags”. Ap pusvienpadsmitiem rītā Skrīveros, Daugavas ielā, policisti ievēroja kādu “Mercedes” markas vieglās automašīnas vadītāju, kurš bija aizmirsis piesprādzēt drošības jostu. Kad 1970. gadā dzimušais automašīnas vadītājs iepūta alkometrā, izrādījās, ka viņš “piemirsis” arī aizliegumu braukt reibumā. Ierīce rādīja 0,75 promiļu reibumu. Vīrietis stāstīja, ka vēl nav īsti atguvies no Jāņu dienas svinībām. Par šādu pārkāpumu paredzēts naudassods no 300 līdz 450 latiem, vadītāja apliecību atņem uz vienu gadu. Būs jāmaksā arī par automašīnas nogādāšanu maksas stāvvietā.
Kamēr policisti gaida treileru, lai aizvestu aizturēto automašīnu, viņi pārbauda ievērojamu skaitu braucēju, kuri gan visi ir skaidrā. Turklāt ļoti bieži pie braucamā stūres sēdušās sievietes.
Pēc mirkļa “pūst trubiņā” nākas arī kādam 1961. gadā dzimušam kravas automašīnas “Scania” vadītājam. Izrādās, vīrietis pie stūres sēdies 1,49 promiļu reibumā. Arī viņam tālāk jādodas kājām un jau bez vadītāja apliecības kabatā. Kravas auto maksas stāvvietā nogādā cits braucējs. Braucējam draud administratīvais arests no piecām līdz desmit diennaktīm, naudassods no 600 līdz 800 latiem un bez vadītāja apliecības būs jāiztiek divi gadi.
Liepu ielā policisti pamana kādu vīrieti, kurš, ieraudzījis patruļmašīnu, naski nolec no braucamā. 1949. gadā dzimušajam vīrietim alkometrs rāda 0,98 promiles. Turklāt datubāzē ir ieraksts, ka braucējs pēdējā gada laikā jau reiz aizturēts par šādu pārkāpumu. Vīrietim būs jāmaksā naudassods — Ls 91.
Vēl svētku brīvdienās par braukšanu alkohola reibumā (3,47 promiles) ar automašīnu “Opel Combo” bez vadītāja apliecības aizturēts 1977. gadā dzimis vīrietis Jaunjelgavā, bet Staburaga pagastā — 1989. gadā vīrietis, kurš ne tikai bez vadītāja apliecības brauca alkohola reibumā (2,41 promile), bet arī bija sēdies pie zagtas automašīnas “Ford Orion” stūres. Abos gadījumos policija sākusi kriminālprocesu.
Distances neievērošanas dēļ notikuši četri ceļu satiksmes nelaimes gadījumi. Par laimi, neviens cilvēks tajos savainojumus nav guvis.