Pirmdiena, 9. februāris
Simona, Apolonija
weather-icon
+-11° C, vējš 3.11 m/s, R-DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Par spēju redzēt un saprast

Laikraksts “Staburags”, rakstot par notikumiem pašvaldībās, periodiski dod savu vērtējumu pašvaldību darbam, kas Jaunjelgavas novada domei parasti ir: “pārsteidzoša vienaldzība”, “neizdarība”, “populisms” un tamlīdzīgi. Mēs, deputāti un administrācijas darbinieki, esam pieraduši, ka mums var pārmest un kritizēt par visu, kas notiek un var notikt. Dažreiz šāda kritika ir pamatota un rosina uzlabot mūsu darbu, pievērš uzmanību problēmām, bet reizēm laikraksta slejās lasi un nesaproti, vai rakstītājam emocijas apmiglojušas prātu, vai savas personības īpašību dēļ ne rakstītājs, ne redakcija nevēlas painteresēties par lietu patieso būtību un pašvaldības skaidrojumu.

14. aprīļa laikrakstā “Staburags” rakstā “Kapos vairs nepietiek vietas” jaunjelgaviete Valentīna Dzene ir sarakstījusi veselu rindu izdomājumu un nepatiesību, kas jau aizskar cieņu un godu, par it kā kapu žogam pazudušo naudu, izpārdoto pašvaldības zemi, ka cilvēkus vairs nav, kur glabāt, ka Jaunjelgavas kapos cilvēki jāglabā vairākos stāvos. Dīvaini, bet V. Dzenes kundzes dabā nav atnākt vai piezvanīt pašvaldībai, bet svarīgi ir “sadot” domei ar laikraksta vai televīzijas starpniecību tādos raidījumos kā “Bez tabu” vai “Panorāma”.
Paskaidroju, ka 2009. gadā vēl Jaunjelgavas pilsētas dome lēma par žoga izbūvi kapos, tikai līdz novada izveidošanai to nepaveica, un vēlāk nauda vairāk bija nepieciešama citur. Apgalvojums, ka pašvaldība ir izpārdevusi visu zemi un nebūs vairs, kur piederīgos glabāt, ir pilnīgs izdomājums, tieši pretēji — pašvaldība 2010. gadā nopirka no draudzes četras kapsētas Seces pagastā. Par deputātu un domes priekš­sēdētāja darbiem, kurus nevar ieraudzīt, labprāt izstāstīšu katram personīgi, ja nav bijis iespējas ielūkoties novada domes mājaslapā un lasīt Jaunjelgavas novada domes vēstis.
Pārsteidz (īstenībā jau vairs nepārsteidz) redakcijas viedoklis (autoru S. Piļkas kundze atteicās nosaukt). Redaktorei vajadzētu saprast vai pajautāt pašvaldībai, ka dzimtsarakstus neveic kurš katrs darbinieks un tieši tāpēc ir iespējama droša datu uzskaite, apkopošana un iespēja tos izsniegt laikrakstam. Gaušanās, ka nevar iegūt ziņas, ir augstprātības demonstrēšana, jo līdz šim visas ziņas ir iegūtas. Tas, vai domes kancelejas vadītājas “neaizvietojamība” ir pozitīva vai negatīva parādība, ir vērtēts dažādi Jaunjelgavā un “Staburagā”, vēlos piebilst, ka 2010. gadā Rudīte Lauriņa tika apbalvota ar Jaunjelgavas novada domes Atzinības rakstu.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.