Pirmdiena, 9. februāris
Simona, Apolonija
weather-icon
+-11° C, vējš 3.3 m/s, R-DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Pāri tunelim brāžas ūdens

Daugavā pie Aizkraukles ūdens caurplūde šobrīd ir 3070 kubikmetru sekundē. Lai spētu novadīt tik lielu ūdens daudzumu, vakar Pļaviņu HES atvēra vienu pārgāznes aizvaru. Pērn pavasarī, kad ūdens caurplūde upē bija 3400 kubikmetru sekundē, bija atvērti trīs aizvari. 

— Pāri spēkstacijas aizsprostam novada tikai to ūdeni, kuru nav iespējams izmantot elektroenerģijas ražošanai, — informē uzņēmuma “Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis. — Šobrīd, izmantojot apjomīgo ūdens daudzumu, tiek darbināti visi Pļaviņu HES hidroagregāti, lai maksimāli lietderīgi izmantotu palu ūdeni. Diemžēl ūdeni nekur citur, kā vien ūdenskrātuvē, uzkrāt nav iespējams, līdz ar to, sasniedzot noteiktu ūdenslīmeni, tiek atvērti HES aizvari, ļaujot ūdenim brāzties pāri aizsprostam, apejot turbīnas.    
Šobrīd pāri Pļaviņu HES aizsprostam plūst vidēji 300 kubikmetru ūdens sekundē. Prognozē, ka piektdien šis apjoms varētu pieaugt līdz 1200 kubikmetriem sekundē, un tad, iespējams, nāksies atvērt vēl kādu aizvaru.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.