Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Top jaunā Zemessardzes bataljona bāze

SĀKTI BŪVDARBI. Šobrīd galvenokārt notiek demontāžas darbi ēkām — kas nebūs nepieciešamas, jānojauc vai jāpārbūvē. 
Imanta Kaziļuna foto

Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā 11, sākti būvdarbi Zemessardzes 55. kājnieku bataljona jaunās bāzes izveidei. Pārcelties uz turieni zemessargi varētu nākamgad.

Šobrīd bataljons izvietots Aizkraukles pilsētas centrā Spīdolas ielā 20. Gan ēkas, gan nelielā teritorija pie tās neatbilst bataljona vajadzībām. Nekustamo īpašumu Jaunceltnes ielā Zemessardzes vajadzībām nedaudz vairāk kā trīs hektāru platībā Aizsardzības ministrija iegādājās pirms pāris gadiem. Bāzes izveides mērķis ir nodrošināt Zemessardzes attīstību atbilstoši valsts aizsardzības vajadzībām. Iegādātais īpašums Jaunceltnes ielā 11 ir krietni plašāks ar vairākām būvēm un nepieciešamajām komunikācijām.
Zemessardzes 55. kājnieku bataljona pārstāvis majors Edgars Reinicāns informēja, ka līgums ar būvniecības uzņēmumu “Arčers” noslēgts pagājušā gada decembrī un darbus paredzēts pabeigt nākamgad. Bataljona pārstāvji regulāri seko līdzi būvniecības procesam, darbi notiek saskaņā ar plānu, un nav nekādas aizķeršanās.
— Šobrīd galvenokārt notiek demontāžas darbi ēkām — kas nebūs nepieciešamas, jānojauc vai jāpārbūvē. Atšķirībā no esošās šaurības jaunajā bāzē lielākas un plašākas būs telpas bataljona štābam, apmācībām, kā arī neliela sporta zāle un vieta atpūtai. Līdz ar to daļu apmācību varēs veikt uz vietas, kas ietaupa laiku un resursus. Arī teritorija būs plašāka, lai ērtāk izvietotu un apkoptu transportu. Priecājamies, ka būs arī nojumes autotransportam un plašākas noliktavas, kas ikdienā ļoti nepieciešamas. Bāzes plašajā teritorijā tas viss būs nodrošināts, — stāsta Edgars Reinicāns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.