Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros būs “Brangais ķēriens”

Šo sestdien, 18. jūnijā, Skrīveru svētku “Satiekamies Skrīveros” laikā pēc ilgāka pārtraukuma uz skatuves kāps vietējā amatierteātra aktieri — pirmizrādi piedzīvos Māras Hornas lugas “Brangais ķēriens” iestudējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar pārtraukumiem šo izrādi mēģinām iestudēt otro gadu,” saka Skrīveru amatierteātra režisors Agnis Albrehts. “Tas pandēmijas dēļ. Mēnesi sanākam kopā, nedaudz pamēģinām, tad atkal nekā. Tā bija pēdējos divus gadus. Izrāde tapusi diezgan garā procesā, ar pārrāvumiem. Beidzot līdz pirmizrādei būsim tikuši.”

Kā stāsta režisors, viegli nav arī aktieriem: “Acīmredzot pārrāvums bija tik ilgs, ka grūti iespēlēties, uz skatuves jūtas neveiklāk, viss gāja diezgan pagrūti.” No iepriekšējā trupas sastāva šobrīd dažādu iemeslu dēļ nespēlē vairs trīs aktieri.

Vaicāts par lugas izvēli, A. Albrehts teic: “Iepriekš tika iestudētas garas lugas. Kolektīvā tika runāts, ka varbūt vajadzētu iestudēt ko īsāku, viencēlienu, ko, kaut kur aizbraucot, ātri var nospēlēt. Nelielā luga izvērtās teju romāna garumā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar ko aktuāla Māras Hornas luga “Brangais ķēriens”? “Runa ir par cilvēcīgām attiecībām, par to, kas ir labais un kas ir sliktais, “iekšā iepīta” kontrabanda, paaudžu jautājums — kas ir vērtības vecākajai paaudzei, kas jaunākajai,” saka A. Albrehts. Pagaidām vēl nav zināms, vai iestudējums tiks izrādīts arī citviet, par to domās rudenī, sākoties jaunajai sezonai. Nedaudz ieskicējot nākotnes ieceres, režisors atklāj, ka tas varētu būt kāda ārzemju autora darba iestudējums. 

Fakts

 Māra Horna viencēlienu “Brangais ķēriens” uzrakstījusi 2017. gadā.

 Lugas norises laiks ir mūsdienas. Pirmoreiz izrādīta 2017. gadā Auces novada Bēnes amatierteātra iestudējumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.