Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pērkam jaunu ledusskapi! Kam pievērst uzmanību?

Nebūs pārsteigums, ka lielizmēra sadzīves tehnika kā, piemēram, ledusskapis vienā mājsaimniecībā var kalpot kā piecus, tā 20 gadus, tādēļ to iegāde ir atbildīgs un pārdomāts solis. Iespējams, jau kādu laiku izskatāt un salīdzinat tiešsaistes veikalu ledusskapju piedāvājumus, bet izvēli apgrūtina daudzie raksturlielumi un tehnoloģiju apraksti.

Kas būtu jāņem vērā, lai iegādātos savai mājsaimniecībai vispiemērotāko sadzīves tehniku un, galvenais – izdarītu to gudri?

Svarīgs ir tilpums

Ledusskapja ietilpību mēra litros, kas var šķist mulsinoši, ja nav priekšstata, par to, kādam pārtikas daudzumam tas atbilst. Neliela analīze par mājsaimniecības lielumu, iepirkšanās un ēšanas paradumiem palīdzēs saprast, cik vietas ir nepieciešams svaigai un saldētai pārtikai, dārzeņiem, augļiem, piena un citiem produktiem.

Izvēlieties savu modeli

Ledusskapjiem ir četri tradicionālie modeļi, ar dažādām to variācijām. Ledusskapis ar saldētavu augšā vai apakšā, divpusējie ledusskapji (“side by side”) un franču tipa ledusskapji. Pirmie divi ir visbiežāk pirktie modeļi, kurus atšķir pēc saldētavas novietojuma. Saldētavas novietojums apakšā var būt apgrūtinošs cilvēkiem gados vai tiem lietotājiem, kas pieraduši pie pirmā tipa ledusskapjiem. Apakšējā saldētava arī paredzēta lielākam produktu apjomam nekā augšējā saldētava. Divpusējos ledusskapjos ir vairāk plauktu un to sadalījums var būt dažāds, piemēram, vienā pusē var būt saldētava, bet otrā ledusskapis.

Ņemiet vērā gabarītus

Iegādājoties ledusskapi, precīzi jāzina visi plānotā novietojuma izmēri, atstājot nelielu brīvtelpu ventilācijai, ja ledusskapi ievieto virtuves mēbelē. Tāpat būtu jāpārliecinās par virtuves durvju platumu, lai ledusskapi varētu telpā ienest.

Pievērsiet uzmanību energoefektivitātes marķējumam

Kopš 2021. gada 21. marta ir ieviests jauns marķējums, kas ietver tikai marķējuma klases no A līdz G. Mainās marķējums, bet energoefektivitāte nemainās. Ražojuma modeļa energoklase jaunajā marķējumā var būt par vairākiem burtiem zemāka. Piemēram, ledusskapim, kura energoefektivitātes klase pirms tam bija A+++, jaunajā marķējumā varētu būt C klase. Paredzēts, ka A marķējums ar laiku tiks dots tikai inovatīviem, augstu tehnoloģiju modeļiem.

Izvērtējiet tehnoloģiskos ieguvumus

Ikviens ledusskapju ražotājs piedāvā sava ražojuma pamatversijas uzlabojumus, sīkrīkus (gadgets), papildu funkcijas, kuru lietderīgumu jāizvērtē katram lietotājam indivuāli.

Ja sadzīves tehnikas iegādei savu līdzekļu nepietiek un nepieciešams papildu finansējums, var noderēt patēriņa kredīts no Sefinance.lv. Izvērtējiet savu maksātspēju un aizņemieties atbildīgi!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.