Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neretas pusē par dažiem ceļiem nerūpējas visu gadu

Aizkraukles novada domes pārstāvji, turpinot sarunu ciklu ar iedzīvotājiem, devās uz Neretu. Līdzīgi kā iepriekš Skrīveros, arī Neretā uz tikšanos ieradās nedaudz vairāk kā 20 iedzīvotāju. Velkot paralēles ar iepriekšējo tikšanos laikā biežāk apspriestajiem jautājumiem, arī neretieši vairākkārt uzsvēra pašvaldības ceļu nekopšanu. Bija arī citi konkrēti jautājumi, uz kuriem ātras un sirdi mierinošas atbildes nav.
Kopš novadu reformas pagājis pusotrs gads. Tik ilgā laikā vajadzētu atrast kopīgu valodu visiem bijušajiem sešiem mazajiem novadiem, diemžēl tas nav noticis. To atzina arī domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Daugavas labā krasta — Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu — iedzīvotāju identitāte, piederība kādam kultūrvēsturiskajam novadam ir, tēlaini sakot, izšķīdusi, turpretī kreisā krasta — Jaunjelgavas, Neretas — pagastu iedzīvotāju identitāte stiprinājusies, kļuvusi daudz sēliskāka. “Likās, ka pēc reformas paies mēnesis, varbūt trīs un viss būs kārtībā, darbosimies kopā. Īstenībā tā nav. Joprojām neesam salikuši šo mehānismu tā, lai varētu teikt — viss ir labi un pareizi,” atzina Leons Līdums. Iespējams, ka šie procesi turpināsies nākamos trīs četrus gadus līdz nākamajām pašvaldības vēlēšanām. “Protams, tas izraisa dusmas, jo mums taču te (Neretā) viss bija uz vietas, bet tagad tur, kaut kādā Aizkrauklē, jāsaskaņo, viņi tur lemj par mums,” saka domes priekšsēdētājs. Tāpēc nepieciešamas šādas tikšanās, lai labāk izprastu, redzētu atgriezenisko reakciju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.