Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē atklās piemiņas plāksni mācītājam Valdim Baltrukam

Valdis Baltruks. Foto no lelb.lv

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Kokneses draudzes pateicība par cilvēcību un krietnumu, ko nekad neaizmirsīs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. oktobrī pulksten 11 Kokneses luterāņu baznīcā, godinot mācītāja Valda Baltruka piemiņu, tiks atklāta viņam veltīta piemiņas plāksne.

Šoruden Kokneses luterāņu dievnamam Daugavas krastā aprit 336. gadskārta. Baznīcas bagātā mūža rakstā vienmēr paliks mācītāja Valda Baltruka (1948—2020) kalpošanas laiks vairāk nekā 30 gadu garumā, iemantojot cilvēku cieņu un mīlestību. 2020. gada 8. decembrī 72 gadu vecumā Kokneses, Aizkraukles, Jumpravas draudžu mācītājs un cietuma kapelāns Valdis Baltruks devās mūžībā.

Apliecinot, ka mācītāja veikums, viņa cilvēcība un krietnums nekad netiks aizmirsts, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Kokneses draudze 7. oktobrī pulksten 11 aicina uz Valdim Baltrukam veltītās piemiņas plāksnes svinīgu atklāšanu un labdarības koncertu, kurā piedalīsies Kokneses kultūras centra senioru jauktais koris “Alaine” (diriģents Aldis Lazdiņš, koncertmeistare Ilona Makareni), sieviešu koris “Anima” (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni), Kokneses Mūzikas skolas akordeonistu mācību orķestris (vadītāja Karolīne Vancāne) un saksofonists Ziedonis Vilde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par piemiņas plāksnes izveidi pieder koknesietim Andrim Elstam, kurš ar lielu pateicību piemin mācītāja Valda Baltruka sirdsdegsmi un spēju palīdzēt visgrūtākajā brīdī. Piemiņas plāksnes autori ir mākslinieki Ivo Folkmanis no Daugavpils un Kārlis Alainis no Rīgas. Andris Elsts ir gandarīts par lielisko sadarbību ar abiem māksliniekiem, jo gala rezultāts iepriecinās ikvienu atklāšanas pasākumā. No marmora un bronzas atveidotais Valda Baltruka portrets — viņa vērīgais skatiens dievnamā sagaidīs baznīcēnus un atgādinās par laiku, kad svētdienas rītos mācītājs vadīja dievkalpojumu.

Piemiņas plāksne tapusi, pateicoties draudzes locekļu un citu atsaucīgu cilvēku ziedojumiem. “Tā ir mūsu pateicība Valdim Baltrukam, jo savas kalpošanas laikā tik daudziem viņš ir palīdzējis, stiprinājis, devis cerību, ” atzīst draudzes pārstāvji.

Ikviens būs laipni gaidīts 7. oktobrī Kokneses luterāņu baznīcā skaistā un sirsnīgā brīdī, godinot Valda Baltruka piemiņu. 

Autors: Sarmīte Rode

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.