Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kas jāņem vērā pirms auto iegādes?

Automašīnas izvēle ir aizraujošs, taču arī atbildīgs process, tā kā ir ļoti daudz aspektu, ko ņemt vērā, lai iegādātais spēkrats ne tikai patiktu pirmajā mirklī, bet arī kalpotu ilgi un labi.

Ja plānots iegādāties pavisam jaunu auto, gandrīz vienīgās rūpes ir prasībām atbilstoša transportlīdzekļa atrašana un vajadzīgā finansējuma piesaiste. Mazliet sarežģītāk ir tad, ja dodat priekšroku mazlietotam auto, jo šeit ir rūpīgi jāizvērtē arī tā tehniskais stāvoklis.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties lietotu auto?

Jo vairāk par savu kāroto auto uzzināsiet, jo lielāka ir iespēja, ka vēlāk nebūs jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem.

  • Noskaidrojiet automašīnas valsts reģistrācijas numuru un apskatiet CSDD reģistrā pieejamo informāciju;
  • Pārbaudiet transportlīdzekļa VIN numuru, lai noskaidrotu precīzāku informāciju par konkrēto auto modeli;
  • Uzziniet automašīnas servisa vēsturi. Tā atrodama auto servisa grāmatiņā.

Neatkarīgi no tā, ko par automašīnu stāsta tās līdzšinējais īpašnieks, noteikti pārbaudiet automašīnu kādā neatkarīgā auto servisā. Ja pārdevējs tam nepiekrīt, ir liela iespējamība, ka viņam ir kas slēpjams.

Pirmās auto apskates laikā veiciet vizuālo pārbaudi, pievēršot uzmanību tādām svarīgām detaļām, piemēram, kā rūsas klātbūtne uz auto virsbūves, tās krāsojumam, spraugām, ka arī salona iekšpusei. Pievērsiet uzmanību arī auto nobraukumam, lai pārbaudītu, vai tas sakrīt ar sludinājumā norādīto. Ja uzrādītais nobraukums ir aizdomīgi mazs, tad ir pamats domāt, ka šis rādījums ir nepareizs.

Svarīgi ir arī doties izmēģinājuma braucienā, lai auto notestētu darbībā un saprastu, vai tas tiešām atbilst Jūsu prasībām.

Finansējums

Lieliski, kad Jūsu rīcībā ir visi vajadzīgie līdzekļi, kas vajadzīgi auto iegādei. Ja tomēr vajadzīgs papildus finansējums, iespējas ir gana daudzveidīgas – līzings, auto kredīts, kā arī kredīts pret auto ķīlu.

Lai saprastu, kurš variants būs labākais Jūsu situācijā, izvērtējiet vairākas iespējas. Pievērsiet uzmanību tādiem faktoriem, kā pieejamā summa, atmaksas termiņš un citi līguma nosacījumi. Ir jārēķinās ar to, ka atsevišķos gadījumos KASKO polises noformēšana būs obligāta prasība, kas Jums nozīmēs lielākas auto uzturēšanas izmaksas. Pirms jebkura kredīta noformēšanas rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.