Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā pareizi krāsot matus mājas apstākļos?

Kā pareizi krāsot matus mājas apstākļos?

Ja vēlies atsvaidzināt savu matu krāsu, krāsojot matus mājas apstākļos, šeit būs noderīgas pamācības. Sākot ar svarīgo sagatavošanās procesu un beidzot ar pašu matu krāsošanu, kā arī padomi, kā panākt to, lai jaunā krāsa izskatītos pēc iespējas labāk.

Vai krāsot matus mājās ir droši?

Jā, parasti tas ir drošs process, krāsot matus mājas apstākļos, ja vien:

  • ir nogaidītas vismaz 2 nedēļas pēc tam, kad mati ir balināti vai apstrādāti ar krāsām
  • ir veikts plākstera tests 48 stundas pirms krāsošanas
  • ir izlasīti un pilnībā saprasti krāsas ražotāja norādījumi

Kā izvēlēties sev piemērotu matu krāsu

Pirmais solis, lai izvēlētos savu ideālo krāsu, ir pašreizējā toņa noteikšana. Starp bagātīgā mājas matu krāsu piedāvājuma, no kura var izvēlēties, tas var šķist kā neizpildāms uzdevums.

Vislabāk būtu novērtēt, kura krāsa piestāvēs jūsu ādas tonim. Izvēloties matu krāsu, dabiska izskata rezultātiem ieteicams pieturēties divu toņu robežās no pašreizējās krāsas.

Cik bieži vajadzētu krāsot matus?

Tas ir atkarīgs no matu tipa – ja mati aug lēni, tos var krāsot retāk nekā tad, ja tie aug strauji. Tomēr ieteicams atkārtoti matus krāsot ik pēc 4-6 nedēļām, lai krāsa izskatītos svaiga un dzīvespriecīga.

Pārāk bieža matu krāsošana var sabojāt matus, veidojot trauslas šķipsnas, šķeltus matu galus un pat salauztus matus. Ja esat pārcentušies ar matu krāsu, tad kondicioniera lietošana ir lielisks risinājums, lai atjaunotu matu mīkstumu, neitralizētu sausas šķipsnas un piešķirtu matiem barojošu efektu.

Kā sagatavoties matu krāsošanai mājās

Sagatavošanās ir galvenā panākumu atslēga, lai sasniegtu profesionāla izskata matu krāsu.

Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, ieteicams matus mazgāt ar attīrošu šampūnu 24 stundas pirms krāsošanas, bet ne agrāk. Var izmantot parasto kondicionieri, bet nav ieteicams lietot kondicionieri dziļai matu barošanai, pirms krāsojat matus.

Pirms matu krāsošanas nelietojiet nekādus citus produktus, piemēram, matu laku vai putas – pārliecinieties, ka matos nav pilnīgi nekādu ieveidošanas līdzekļu, jo jebkura viela apturēs krāsas pareizu iespiešanos matu šķipsnās.

Kā krāsot matus

1. Pārliecinieties, vai jūsu matu garumam un biezumam pietiek krāsas

Nav vēlmes tikt līdz matu krāsošanai pusceļā, kad vienkārši aptrūkstas krāsa, tāpēc, ja ir īpaši gari vai biezi mati, jāpadomā uz priekšu un jānopērk vēl viens matu krāsas iepakojums.

2. Jāizlasa instrukcija

Šis punkts ir izšķirošs – jāizlasa norādījumi. Katra krāsa var būt atšķirīga, tāpēc noteikti izlasiet un pieturieties pie instrukcijām, lai iegūtu vislabākos rezultātus.

3. Matu sadalīšana sekcijās

Vislabāk matus sadalīt sadaļās, lai nepalaistu garām nevienu matu un iegūtu vienmērīgu segumu. Vislabāk sākt ar aizmugurējo daļu un pakāpeniski pāriet uz matu priekšējo daļu.

4. Vispirms uzklājiet krāsvielu uz saknēm

Krāsvielas uzklāšana uz saknēm sākumā ir svarīga, jo saknes ir vismazāk porainās matu daļas, tās ir vismazāk bojātas, tāpēc tām būs nepieciešams papildus krāsas apstrādes laiks.

5. Ļaujiet krāsai attīstīties ar nolaistiem matiem

Nedrīkst padoties kārdinājumam veidot bizes; pēc krāsas uzklāšanas jātur matus vaļīgus, lai nodrošinātu vienmērīgu pārklājumu. Ja ir uztraukums par to, ka mati iekrāsos drēbes, aptiniet ap pleciem dvieli.

6. Stiprināšanai jāizmanto kondicionieris

Matu kondicionēšana pēc krāsošanas dod ne tikai spīdīgu efektu. Pēc matu pamatīgas skalošanas kondicioniera uzklāšana krāsotiem matiem arī nofiksē krāsu, lai tie neizbalētu, un palīdz saglabāt bagātīgu un dzīvespriecīgu to izskatu.

Populārākie padomi matu krāsošanai mājās

Neveiciet krasas izmaiņas matu krāsā – piemēram, ja cenšaties pāriet no blondīnes uz tumšu bruneti. Frizieris to varēs paveikt labāk, jebkuras krasas krāsu izmaiņas ieteikums veikt ar profesionāļu palīdzību.

Vienmēr krāsojiet sausus matus – ja mati ir piesātināti ar ūdeni, tie neuzsūks krāsu.

Valkājiet brīvi pieguļošu, viegli noņemamu apģērbu, kuru var pacelt virs matu virsmas, kad pienācis laiks izskalot matus.

Izmantojiet lūpu balzamu ap matu līniju, lai pasargātu ādu no krāsas.

Noteikti izmantojiet iepakojumā iekļautos vienreizējās lietošanas cimdus, lai nenokrāsotu rokas un nagus.

Daudzu populāru zīmolu matu krāsas, tostarp arī Syoss matu krāsa, L’Oreal matu krāsas plašā piedāvājumā pieejamas internetveikalā 220.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.