Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ģimenes dienā Neretā atklāj sirsnīgu fotoizstādi

Agita Grīnvaldes-Irukas foto

Atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, Neretas biedrība “Nirica” sadarbībā ar Neretas kultūras centru īstenojusi sirsnīgu projektu “Mana zvaigzne — ģimene”, kura laikā tapusi lielformāta fotogrāfiju izstāde, kur darbos iemūžināti vecvecāki kopā ar mazbērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neretas kultūras centra kultūras darba organizatore un biedrības “Nirica” pārstāve Gunita Leite stāsta, ka izstādē apskatāmas 39 lielformāta fotogrāfijas, kurās iemūžināti 37 ģimeņu pāstāvji no visiem Neretas apvienības pagastiem — Neretas, Mazzalves, Zalves un Pilskalnes. Ģimenes dienai veltītajā pasākumā tās bija izliktas Neretas parkā, kur ikvienam apmeklētājam pretī raudzījās laimīgi, smaidīgi vecvecāki un mazbērni. Gunita piebilst, ka fotosesijās piedalījās arī sešas vecvecmāmiņas un vecākajai no viņām bija 94 gadi.

Fotogrāfiju autors ir Sēlijas fotogrāfs Kaspars Siliņš. “Man liekas, ka izstādes panākumu atslēga ir pašas ģimenes, jo es tikai centos atspoguļot to, kā viņi izskatās. Un, protams, liels paldies Gunitai par šo ideju.” Kaspars ir pieredzējis fotogrāfs, un ģimenes fotosesijas viņa darbā ir ierasta lieta, taču projektā, kurā fotografēti vecvecāki kopā ar mazbēniem, piedalījies pirmo reizi, gūstot no šī procesa patiesi pozitīvas emocijas.

Bieži vien uzņemtās bildes tā arī paliek telefonos vai datorā, tāpēc šoreiz Ģimenes dienas pasākumā katras fotoprojektā iesaistītās ģimenes pārstāvji par piemiņu saņēma skaistu izdrukātu fotogrāfiju, taču, kad izstāde būs apceļojusi visus pagastus, ģimenes dāvanā saņems arī lielformāta izstādes darbu. “Tieši tas man šajā projektā patika, ka ģimenes saņems izdrukātas fotogrāfijas. Man arī pašam ļoti patīk izdrukāt bildes, tad tām ir pavisam cita vērtība,” piebilst Kaspars.

Svētkus laikā bērni varēja piedalīties dažādās radošajās meistarklasēs – veidot apsveikumu kartītes māmiņām, izgatavot rotājumus, no dzīpariem pītas glezniņas, iegūt teotvējumus un radīt citas interesantas lietas. Dziedātājas Agneses Rakovskas vadītajā “Zvaigznāju kubā” bērni varēja izmēģināt spēlēt dažādus mūzikas instrumentus un radīt paši savas dziesmas, kuras arī uz skatuves izpildīja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.