Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Autotransporta direkcija neapmierināta ar “Liepājas autobusu parka” nolaidīgo attieksmi un nākamnedēļ lems par turpmāko sadarbību

foto no rekurzeme.lv

Autotransporta direkcija saistībā ar AS “Liepājas autobusu parks” nolaidīgo attieksmi pret uzņemtajām saistībām, ir apkopojusi visus uzņēmuma pārkāpumus un nākamajā nedēļā lems par turpmāko sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Liepājas autobusu parks” kopš 1.jūlija, kad uzņēmums sāka pasažieru pārvadājumus Ogres un Aizkraukles novados, līdz 1.septembrim kopumā nav izpildījis 434 reisus, no kuriem lielākā daļa – 245 reisi – nav izpildīti Ogres novadā. Laika posmā no 1.jūlija līdz 1.septembrim, ieskaitot Liepājas novadā, nav izpildīti 96 reisi, bet Pierīgas maršrutu tīklā – 107 reisi. Tātad kopējais “Liepājas autobusu parka” neizpildīto reisu skaits divu mēnešu laikā ir 637 reisi.

Autotransporta direkcija ir vairākkārt tikusies ar “Liepājas autobusa parka” vadību, lai nodrošinātu to saistību izpildi, ko “Liepājas autobusu parks” ir apņēmies, slēdzot līgumu par pasažieru pārvadāšanu Ogres un Aizkraukles novados.

Pēdējā tikšanās notika 31.augustā, kad “Liepājas autobusu parks” apliecināja 100% gatavību nodrošināt pasažieru pārvadāšanu, sākoties jaunajam mācību gadam, Ogres un Aizkraukles novados, kā arī Pierīgā un Liepājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Autotransporta direkcija kārtējo reizi secina, ka “Liepājas autobusu parka” solījumiem nevar uzticēties un ka uzņēmuma vadība nolaidīgi izturas pret uzņemtajām saistībām. Tā rezultātā netiek apkalpoti pasažieri un tiek grauta uzticība sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanai Latvijā,” teica Zaķis, uzsverot, ka Autotransporta direkcijai nav pieņemama šāda “Liepājas autobusu parka” attieksme pret uzņemtajām saistībām.

Kā ziņots, Autotransporta direkcija brīdinājusi “Liepājas autobusu parku” par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados.

Autotransporta direkcija valde 5.augustā tiešsaistē tikās ar “Liepājas autobusu parka” vadību jautājumā par liela apmēra reisu neizpildēm. Kopš 2022.gada 1.jūlija, kad “Liepājas autobusu parks” sāka apkalpot pasažierus reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados, līdz 4.augustam, ieskaitot, kopumā nav izpildīti 344 reisi, savukārt 5.augustā “Liepājas autobusu parks” plānoja neizpildīt 19 reisus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Autotransporta direkcija ieilgušo situāciju ar reisu neizpildēm Ogres un Aizkraukles novados vērtēja kā kritisku un brīdināja “Liepājas autobusu parka” vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu,” pavēstīja direkcijā.

Jau vēstīts, ka “Liepājas autobusu parka” apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu “Liepājas autobusu parka” darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA “LAP1R”, kas, pēc “Firmas.lv” datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.