Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atzinība par darbu valsts labā. Apbalvots “Vecsiljāņu” saimnieks

Juris Sprukulis. Foto no “Staburaga” arhīva.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā 4. maijā valsts augstākos apbalvojumus — Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu — pasniegs 104 sabiedrības pārstāvjiem. Viņu vidū cilvēki, kuri savu darbu ieguldījuši Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā nostāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku,

tiesisku un nacionālu valsti. Atzinība ir dažādu jomu pārstāvjiem, tostarp mediķiem, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējušies par sabiedrības veselību. Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, sirds ķirurgs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Pēteris Stradiņš. Viņa ieguldījums ir nozīmīgs ne tikai profesionālajā jomā, bet arī turpinot vectēva Paula Stradiņa darbību Stendera biedrībā, popularizējot Sēlijas vēsturisko mantojumu un rīkojot talkas Sunākstes baznīcas mācītājmuižas teritorijas sakopšanai.

Par Atzinības krusta komandieri iecelts lauksaimnieks, SIA “Vecsiljāņi” vadītājs Juris Sprukulis no Bebriem. Saimniecības pamatnozare ir piena lopkopība un graudaugu audzēšana, nodrošinot teju pussimt darba vietu. “Vecsiljāņi” zināmi ar pašu ražoto “Ievas sieru”, un Juris Sprukulis ir arī SIA “Pakavs” vadītājs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.