Valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos par īpašajām vides prasībām piesārņojošajām darbībām dzīvnieku novietnēs.
Pēdējos gados lietainās vasaras un rudeņi radījuši problēmas atļautajā laikā izvest kūtsmēslus. Augsne ir tik mitra, ka nav iespējams uzbraukt uz lauka un tos iestrādāt. Kūtsmēslu krātuves piepildās, un pienāk brīdis, kad kūtsmēslus nav kur likt. Citas iespējas kūtsmēslu izmantošanai Latvijā pagaidām nav.
Klimatiskie apstākļi pēdējos gados Latvijā ir būtiski mainījušies. Lietainā 2007. gada vasara, kā arī rudens Kurzemes reģionā radīja nopietnas problēmas šī reģiona lauksaimniekiem, jo nebija iespējas izvest un iestrādāt kūtsmēslus, kas radīja draudus saimnieciskajai darbībai. Pēc tikšanās ar lauksaimniekiem un izvērtējot pašreizējo situāciju, kūtsmēslu izkliedes aizlieguma periods Latvijas teritorijā (izņemot īpaši jutīgās teritorijas), kurš līdz šim bija noteikts no 15. decembra līdz 1. martam, tiek atcelts. Lai ierobežotu kūtsmēslu izkliedi nelabvēlīgos laika apstākļos, mazinātu noplūdes un draudus ūdeņiem, paliek spēkā aizliegums izkliedēt kūtsmēslus uz sasalušas, pārmitras vai sniega klātas augsnes.
Taču īpaši jutīgajās teritorijās aizliegums izkliedēt kūtsmēslus no 15. novembra līdz 1. martam paliek spēkā, jo šīm teritorijām tiek piemērotas stingrākas prasības.