Piektdiena, 15. augusts
Zelma, Zemgus, Virma
weather-icon
+15° C, vējš 0.66 m/s, A vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Taupības laikā VOAVA direktore sadala prēmijas

Laikā, kad veselības ministrs Ivars Eglītis (TP) cenšas atrast līdzekļus mediķu algu paaugstināšanai, Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktore Lūcija Akermane 22.septembrī parakstījusi rīkojumu par prēmiju piešķiršanu.

Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis informēja Eglīti un deputātus, ka viņa rīcībā ir VOAVA direktores rīkojums par prēmiju algas apmērā piešķiršanu piecas reizes gadā.
Eglītis apstiprināja, ka viņš zina par šāda rīkojuma esamību un jau ir pieprasījis Akermanei iesniegt rakstisku paskaidrojumu par rīkojuma pamatotību.

“Esmu satriekts, ka kāda ministrijas pakļautībā esoša iestāde patlaban var izdot šādus rīkojumus par profilaktisku prēmiju piešķiršanu. Kāds patlaban ir pamatojums prēmiju piešķiršanai, tikai ikdienas darbs. Viņiem nebija tiesību izmaksāt prēmijas,” sašutumu pauda Eglītis.
 
Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) Preses nodaļas vadītājs Oskars Šneiders, Akermanei līdz 3.oktobrim jāsniedz paskaidrojums par visām prēmijām un naudas balvām, ko VOAVA izmaksājusi šogad darbiniekiem, jāpaskaidro prēmiju pamatojums un par kādiem sasniegumiem izmaksātas prēmijas laikā, kad valstī izsludināts taupības režīms.
Saeimas deputāte Sarmīte Ķikuste (JL) ministram apakškomisijas sēdē vaicāja, kāpēc VOAVA sākotnēji strādāja tikai trijos kabinetos, bet tagad tās ierēdņi strādā trijos stāvos.

Arī Apinis ministram pārmeta lielo birokrātiju, jo viņš aprēķinājis, ka Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca gada laikā VOAVA dažādos pārskatos nodod divas tonnas papīra. Ministrs paskaidroja, ka jau šogad visi dokumenti, kuri tiek aizpildīti elektroniski, vairs netiek izdrukāti papīra formātā, bet aģentūru darbiniekiem tie ir jānosūta elektroniskā formātā.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri