Noslēdzies “Latvijas iepakojuma asociācijas” rīkotais konkurss “Labākais iepakojums Latvijā 2007”.
Noslēdzies “Latvijas iepakojuma asociācijas” rīkotais konkurss “Labākais iepakojums Latvijā 2007”. Tajā pārtikas iepakojumu grupā pirmās pakāpes diplomu ieguva Sērenes pagasta daudznozaru kompānija “Daugava” ar iesaiņojumu piena produktu sērijai “Aiviekste”.
— Konkurss notiek jau vienpadsmito gadu, un tā mērķis ir veicināt iesaiņojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības kopējā tirgus prasībām, atbalstīt augstas kvalitātes iesaiņojuma izmantošanu Latvijā, kā arī veicināt videi draudzīgāku materiālu popularizēšanu, — skaidro daudznozaru kompānijas “Daugava” mārketinga un reklāmas daļas vadītājs Kaspars Ēvelis.
— Pērn uzņēmums šajā konkursā piedalījās ar stikla iepakojumu piena produktiem un ieguva otro vietu. Šogad veicās labāk. Ieguvām pirmās pakāpes diplomu, kā arī saņēmām Latvijas Iepakojuma sertifikācijas centra speciālbalvu par atbilstošu marķējumu piena produktu sērijas “Aiviekste” iesaiņojumam. Konkursa žūrija vērtēja ne tikai iesaiņojuma dizainu, bet arī lietošanas ērtumu un otrreizējās pārstrādes iespējas.
Daudznozaru kompānija “Daugava” konkursam iesniedza viena veida PET pudeli baltā krāsā. Tās forma veidota pēc uzņēmumā izstrādātas idejas, maksimāli tuvinot to piena līnijas “Daugava” stikla pudeles formai. Pudeles presformu un pašu pudeli izgatavoja SIA “Gammaplasts” Rīgā. Šo pudeli izmanto divu veidu piena un rjaženkas pildīšanai. Tāpat konkursam iesniedza baltas plastmasas burciņu, kuru ražo SIA “UMSC” Olainē. Šādās burciņās pilda piecu veidu jogurtus un krējumu. Trešais iesaiņojuma veids ir caurspīdīga PET burciņa. To lielā vāka dēļ izmanto biezpiena fasēšanai.
Dizainu visai piena produktu līnijai “Aiviekste” veidoja uzņēmuma mākslinieks Kaspars Rudzītis. Dizainā saglabāts piena līnijas “Daugava”, kā arī uzņēmuma kopējais korporatīvais stils, lai patērētājam produkts būtu atpazīstams pēc iesaiņojuma.
Konkursa “Grand prix” ieguva akciju sabiedrība “Dobeles dzirnavnieks” ar sērijas “EKSTRA” iesaiņojumu. Uzņēmumam apmaksāta dalība arī Pasaules Iepakojuma organizācijas rīkotajā konkursā “WorldStar”.