Trešdiena, 24. decembris
Ādams, Ieva
weather-icon
+0° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Pašvaldības darbiniekiem palielina algas

Ilustratīvs attēls no freepik.com/author/wirestock

No nākamā gada Latvijā pieaug valstī noteiktā minimālā alga. Tā būs lielāka arī visiem Aizkraukles novada pašvaldībā strādājošajiem.

Minimālās algas palielinājums ir par 5,41 %, un pašvaldībā nolemts tādā pašā apjomā to paaugstināt arī pārējiem darbiniekiem, izņemot pedagogus un vēlētajos amatos strādājošos. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš skaidro, ka palielinot atalgojumu minimālās algas saņēmējiem, tā strauji tuvojas citu līmeņu darbinieku atalgojumam. Tāpēc nolemts to visiem palielināt par 5,41 %. Piemēram, ja darbinieka alga ir 1200 eiro, tā palielināsies par 64,92 eiro.

Šobrīd vidējā darba alga Aizkraukles novada pašvaldībā ir 1012,66 eiro, kas ir 86 % no 2026. gada bāzes algas — 1237,06 eiro. Paaugstinot tā vidēji būs 1067,44 eiro. Tādējādi būs nodrošināts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktās mēnešalgu skalas minimums, kas valsts un pašvaldības institūcijām ir jāsasniedz līdz 2027. gada 1. janvārim.

Algu pieaugums pašvaldības budžetā gan prasa papildu 920 000 eiro. Uldis Riekstiņš informē, ka nākamgad palielinās iedzīvotāju ienākumu nodokļa iemaksa gandrīz par diviem miljoniem eiro, kas ir uz pusi vairāk, nekā algu palielinājums. Turklāt plānojas būtiskas izmaiņas darbinieku skaitā, pārskatot komunālo jomu, kur nevajadzēs tik daudz strādnieku. Līdz ar to kopējais algu fonds būtiski nepieaugs. Skatot šo jautājumu, deputātiem gan raisījās diskusijas, vai samazinot darbinieku skaitu un ietaupot algas, tikpat daudz neiztērēs par maksas pakalpojumiem, ko veiks kāds uzņēmums. Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zālītis atzina, ka ir veikti aprēķini un ietaupījums ir vismaz 30 %. Turklāt, atlaistie darbinieki visdrīzāk varēs turpināt darbu komunālajos uzņēmumos.

Aizvadītajā domes sēdē skatīts jautājums arī par atalgojumu domes priekšsēdētājam, vietniekiem, komiteju vadītājiem un deputātiem. Uldis Riekstiņš atzina, ka pagājušajā gadā nevienam no šajos amatos strādājošajiem atalgojumu nepalielināja. Šogad ir ierosinājums to tomēr pārskatīt atbilstoši bāzes algas palielinājumam, kāds bija paredzēts pērn, papildus pieliekot 5,41 % kā visiem. Pašvaldības izpilddirektors skaidroja, ka attiecībā uz priekšsēdētāja algas palielinājumu maksimālais pieļaujamais koeficients ir 5,2, bet piedāvāts to palielināt, piemērojot koeficientu 3,27, kas arī atbalstīts. Līdz ar to priekšsēdētāja alga būs 4045 eiro, vietniekiem — 3674 eiro, pastāvīgo komiteju priekšsēdētājiem stundas likme — 17,35 eiro, viņu vietniekiem — 14,67 eiro, deputātiem — 11,91.

Pašvaldības izpilddirektoram un izpilddirektora vietniekam atalgojumu nosaka ar domes priekšsēdētāja rīkojumu, kas vēl nav pieņemts. 

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.