Starptautiskajā ideju konkursā par piemiņas vietas izveidi totalitārajos režīmos cietušajiem un bojāgājušajiem latviešiem Krievkalna salā Kokneses pagastā saņemti 205 pieteikumi.
Starptautiskajā ideju konkursā par piemiņas vietas izveidi totalitārajos režīmos cietušajiem un bojāgājušajiem latviešiem Krievkalna salā Kokneses pagastā saņemti 205 pieteikumi. Rīt tos atvērs, bet idejas vērtēt sāks 13. februārī.
Ieceres par piemiņas vietas izveidi Koknesē realizācijai pērn nodibināts Kokneses fonds, kurš izsludināja šo ideju konkursu.
112 konkursa pieteikumu ir no Latvijas, 93 no ārvalstīm, tajā skaitā 18 no Itālijas, 13 no Francijas, 7 no Šveices, 5 no Čīles un Spānijas, 4 no ASV un Beļģijas, 3 no Brazīlijas, Dānijas, Lietuvas, Zviedrijas, 2 no Horvātijas, Ķīnas, Lielbritānijas, Polijas, Vācijas un Turcijas un pa vienam ideju pieteikumam no Austrālijas, Bosnijas Hercegovinas, Indonēzijas, Izraēlas, Japānas, Kataras, Libānas, Maķedonijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Portugāles, Slovakijas un Somijas.
Kokneses fonda padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols atzīst, ka pieteikumu skaits pārsniedz visas cerības. Tas liecina, ka interese par piemiņas vietu cietušajiem latviešiem ir ļoti liela.
Ideju konkursa nolikumā paredzēts, ka iesūtīto piemiņas vietas izveides ideju autori līdz pat uzvarētāja paziņošanai paliks anonīmi. Lai tā arī būtu, starptautiskās žūrijas darbu uzraudzīs auditorkompānija “Ernst