Svētdiena, 22. februāris
Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija
weather-icon
+-1° C, vējš 3.58 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Pilskalnes mistērijas

Pilskalnes pagasta iedzīvotāja, kuras uzvārds “Staburaga” redakcijai zināms, bet laikrakstā sieviete to lūdz nepublicēt, ir neapmierināta ar pašvaldības rīcību.

Pilskalnes pagasta iedzīvotāja, kuras uzvārds “Staburaga” redakcijai zināms, bet laikrakstā sieviete to lūdz nepublicēt, ir neapmierināta ar pašvaldības rīcību. Pilskalniete lūdza piešķirt viņai dzīvojamo platību, bet pagasta padome lūgumu noraidīja. Sieviete uzskata, ka gan pagasta padomes, gan pagasttiesas darbinieki pavirši veic savus pienākumus.
“Staburags” uzklausīja pilskalnietes un viņas ģimenes viedokli, kā arī Pilskalnes pagasta padomes priekšsēdētāja Arvīda Kvieša skaidrojumu. Sarunā piedalījās arī pagasta padomes izpilddirektore Aina Vadzīte un pagasttiesas priekšsēdētāja Iveta Arāja.
Neko neredzu, neko nedzirdu…
“Pagasta padomes darbinieku attieksme ir nievājoša, mūsu vēlmes un vajadzības netiek ņemtas vērā. Pagasta iedzīvotāji te nevar dabūt dzīvokli. Daudzi dzīvokļi jau gadiem stāv tukši, bet ir tādi, kurus pašvaldība taupa un tajos nevienu nelaiž. Šobrīd man veidojas sava ģimene, tāpēc lūdzu pašvaldību, lai piešķir man dzīvokli. Uzskatu, ka septiņiem cilvēkiem dzīvot trīsistabu dzīvoklī nav normāli. Manu lūgumu pagasta padomes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis noraidīja, atrunājoties, ka manas mātes dzīvojamā platība (trīsistabu dzīvoklis) ir pietiekami liela,” stāsta sieviete. “Ģimene — māte, audžutēvs, abas māsas — vienai ir tikai deviņi mēneši, es, mans draugs un vēlāk arī bērniņš — nevar tur netraucēti sadzīvot. Priekšsēdētājs apgalvoja, ka es nemaksāšot īri. Esmu neizpratnē, kā tā var teik? Man pašai nekad nav bijis sava dzīvokļa, un es nevienam neko neesmu parādā. Esam ar mieru paši saviem līdzekļiem remontēt dzīvokli, lai kāds tas būtu. Pats sāpīgākais jautājums Pilskalnē ir pagasttiesas darbība, jo netiek regulāri pārbaudītas maznodrošinātās un nelabvēlīgās ģimenes. Ir ģimenes, kurās vecāki pastāvīgi lieto alkoholu, dzīvoklī nav elektrības, un bērni neapmeklē skolu, bet klīst pa pagastu. Nesaprotami notiek arī bezdarbnieku pieņemšana darbā — vieniem pagastā darbu atrod vairākiem mēnešiem, bet citiem — tikai divām trim dienām. Es arī varētu cirst krūmus, ja man par to maksātu, bet mani darbā neņem. Pilskalnē viens otru pazīst, bet neviens neuzdrošinās atklāti par to runāt, visi izliekas neko neredzam un nedzirdam.”
Solīts makā nekrīt
Pilskalnes pagasta padomes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis komentē teikto: “Šobrīd pagastā ir tāda situācija, ka nav dzīvojamās platības, kurā varētu izmitināt cilvēkus. Taisnība, apkārtējās mājās jau gadiem ilgi ir vairāki neapdzīvoti dzīvokļi, bet tie ir avārijas situācijā, tajos ir antisanitāri sadzīves apstākļi. Mēs nedrīkstam tādā dzīvoklī laist cilvēkus, kur nu vēl ģimeni, kurā būs mazs bērns. Sieviete sola saviem līdzekļiem to remontēt, taču viņa nesaprot, ka tur jāiegulda tūkstoši. Dzīvokļos nav apkures, ūdens, kanalizācijas sistēmas, nemaz nerunājot par kosmētisko remontu, caura jumta dēļ tur tek arī griesti. Pagastam ir divi dzīvokļi, kurus turam rezervē. Jebkurā brīdī var rasties vajadzība ar dzīvojamo platību nodrošināt skolotāju vai policijas darbinieku, jo pašreiz viņi braukā uz Pilskalni no Neretas. Protams, pagastam nav ko lepoties, ka esam šādā situācijā, tomēr jāsaprot, ka apmēram 80% no visiem pagasta iedzīvotājiem ir īres parādi, kopā ap 42 tūkstošiem latu. Maksāt sola visi, bet, kad jāmaksā, tad nekā.”
Sākt ar sevi
Citu kritizētājs bieži vien pats nav bez vainas. Tā tas ir arī šajā gadījumā. No pagasttiesas priekšsēdētājas Ivetas Arājas uzzināju — šī ģimene jau sen nonākusi pagasttiesas redzeslokā. Vasarā nu jau deviņus mēnešus veco zīdainīti ģimene bija atstājusi bez uzraudzības. Tāpat ģimenē regulāri lieto alkoholu, vien pēdējos mēnešos mazliet saņēmušies. Arī dzīvokļa īres parāds ģimenei ir viens no lielākajiem Pilskalnē. Pagasta padomē nav neviena šīs ģimenes locekļa iesnieguma, ka viņi vēlētos reģistrēties bezdarbniekos vai meklētu darbu.
***
Divarpus stundas ilgajā sarunā no ģimenes dzirdēju tikai pārmetumus pagasta padomes un pagasttiesas darbiniekiem, taču svarīgas lietas par sevi viņiem “piemirsās” izstāstīt. Pirms prasīt no citiem, vispirms vajadzētu sākt ar sevi.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.