Svētdiena, 22. februāris
Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija
weather-icon
+-1° C, vējš 3.58 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Plāno novada attīstību

Novembra domes sēdē apstiprināts Aizkraukles novada attīstības prioritāro pasākumu plāns turpmākajiem pieciem gadiem. Aprēķinātas arī paredzēto darbu aptuvenās izmaksas un izstrādāts finansēšanas modelis.

Novembra domes sēdē apstiprināts Aizkraukles novada attīstības prioritāro pasākumu plāns turpmākajiem pieciem gadiem. Aprēķinātas arī paredzēto darbu aptuvenās izmaksas un izstrādāts finansēšanas modelis.
Pasākumu plānā laika posmam no 2006. līdz 2010. gadam paredzētie darbi ir reāli paveicami. Domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme gan piebilda, ka plāns ir viens, bet reālā dzīve — pavisam kas cits, tā mēdz būt mainīga. Kaut vai saistībā ar pilsētas kultūras nama remontu. Tā lielās zāles un vestibila atjaunošana paredzēta 2007. un 2008. gadā, taču nesen saņemta ziņa, ka akciju sabiedrība “Aizkraukles banka” pilsētas kultūras nama zāles krēslu iegādei naudu piešķirs daudz agrāk. Tātad nāksies šo darbu izpildi “pārbīdīt”. Līdzīgas izmaiņas varētu būt arī saistībā ar citiem objektiem.
Vērienīgākais projekts laikā līdz 2009. gadam novadā būs ūdenssaimniecības attīstības jomā. No Eiropas Savienības fondiem tam izlietos 1 miljonu 332 tūkstošus latu. Otra lielākā summa (Ls 800 tūkstošu) plānota pašvaldības dzīvojamās mājas būvniecībai 2009. un 2010. gadā. Vairāk nekā pusmiljonu latu (Ls 600 tūkstošu) vajadzēs bērnudārza “Zīlīte” piebūves celtniecībai 2007. un 2008. gadā. Vēl pusmiljonu (Ls 540 tūkstošu) novada dome paredz universālās sporta zāles izbūvei 2009. gadā. Tie ir finansiāli visvērienīgākie darbi.
Pa 300 tūkstošiem latu izmaksās sporta centra sakārtošana, energoefektivitātes pasākumi novada domes iestāžu ēkās, skolu materiāli tehniskās bāzes sakārtošana un pilsētas ielu un ietvju seguma atjaunošana. 2007. un 2008. gadā plāno salabot arī novada lauku ceļus. Naudas tēriņu ziņā mazāki, bet novadam tikpat nozīmīgi būs arī citi darbi — piemēram, Jaunceltnes un Gaismas ielu krustojuma pārbūve, Torņu ielas pagarinājuma izbūve, Jaunceltnes ielas seguma atjaunošana. Jau nākamgad sāks sakārtot laukumu pie pilsētas kultūras nama. Turpmākajos gados daudz naudas tērēs sociālajam centram — 40 tūkstošu latu paredz tā teritorijas labiekārtošanai, 80 tūkstošu — centra paplašināšanai un pakalpojumu uzlabošanai. Tikpat daudz līdzekļu paredz novada skolu dienesta viesnīcas paplašināšanai.
Visiem šiem darbiem turpmākajos piecos gados plāno iztērēt gandrīz sešus miljonus latu — Ls 5 miljonus 886,7 tūkstošus. Finansējuma avoti dažādi — no budžeta līdzekļiem, aizņemoties un izmantojot vairākus citus avotus, piemēram, Eiropas Savienības fondus.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.