Pirmdiena, 23. februāris
Haralds, Almants
weather-icon
+-6° C, vējš 0.89 m/s, A vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Kāmi izmanto mobilā telefona lādēšanai

16 gadu vecs britu zēns, izstrādājot vidusskolas zinātnisko projektu, izveidojis mobilā telefona lādētāju, kuru darbina kāmis.

16 gadu vecs britu zēns, izstrādājot vidusskolas zinātnisko projektu, izveidojis mobilā telefona lādētāju, kuru darbina kāmis.
Pīters Ešs no Lofordas Somersetā pievienoja ģeneratoru sava kāmja skriešanas ritenim un pieslēdza to savam telefona lādētājam. Kamēr kāmis Elviss ritenī skrien, Pīters ekonomiskā un videi nekaitīgā veidā uzlādē savu telefonu.
Pusaudzim šī ideja radās, kad viņa māsa Sāra sūdzējās, ka viņas kāmis, stundām skrienot savā ritenī, neļauj naktī gulēt. “Es nodomāju, ka ritenis varētu veikt kaut ko noderīgu, tāpēc pievienoju mehānismu sistēmu un turbīnu,” viņš stāstīja. “Katras divas minūtes, ko Elviss pavada savā ritenī, dod aptuveni 30 minūšu sarunu laika manā tālrunī.”
Jaunais izgudrotājs par savu projektu saņēma viduvējo novērtējumu “C” un kopumā par mācību kursu tika pie visai zemā vērtējuma “D”.
“DELFI”

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.